Факти про українську мову, якими варто пишатися

Факти про українську мову, якими варто пишатися
09.11.2021
7786
9 листопада - День української писемності та мови. Звісно, для будь-якої людини її мова - найпрекрасніша, і це цілком природньо. У нас, до того ж, є чимало приводів пишатися рідною мовою!

Краса мови
 
Українська офіційно вважається однією з найкрасивіших мов у світі. Зокрема, наша мова була визнана третьою за критерієм милозвучності на лінгвістичному конгресі у Франції ще в 1934 – конкуренцію їй склали лише французька та мова фарсі. А на форумі мовознавців у Швейцарії українській присвоїли друге місце – після італійської.

Лексикон
 
Наша мова має дуже багатий лексикон. Словник української мови НАН України нараховує близько 256 тис слів, але деякі науковці вважають, що ця цифра значно більша - понад 1 мільйон.

Синоніми
 
Українська багата на синоніми. Так, у «Короткому словнику синонімів української мови» зібрано 4279 синонімічних рядів. Найбільше синонімів у слова «бити» (45), чимало їх і у слова «завірюха» (40). Навіть у такого зрозумілого, здавалося б, слова «горизонт» - 12 синонімів, кожен з яких має свій відтінок значення. Переконайтесь самі: обрій, небозвід, небосхил, крайнебо, круговид, кругозір, кругогляд, виднокруг, видноколо, виднокрай, небокрай, овид


 
Історія
 
Наша мова сформувалася ще у 10-4 ст. до н.е. і походить вона від санскриту. Доводить це і той факт, що чимало українських слів звучать ідентично до слів у санскриті. До речі, за своїм словниковим запасом українська найбільш подібна до білоруської (аж на 84%) – саме тому білоруську нам так легко розуміти. На другому місці за подібністю – польська (70%), а на третьому – сербська (68%). 
 
Перші українські слова були написані в 448 році до н.е. Це були слова «мед» та «страва», а записав їх візантійський історик Пріск Панікійський.

Поширеність

У світі за різними даними українською володіють близько 41-45 мільйонів людей. До речі, українська має напівофіційний статус в окрузі Кук штату Іллінойс (США). Туди, зокрема, входить Чикаго та передмістя.

Переклади
 
Чимало робіт українських письменників перекладено різними мовами - зокрема, є переклади творів Івана Франка, Лесі Українки, Павла Тичини. А от найбільшу кількість перекладів серед українських творів має «Заповіт» Тараса Шевченка – його перекладено більш ніж 150 мовами світу.
 
Вдосконалюйте свої знання мови - у цьому допоможе програма "Українська - це просто!"

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Пахолівецька Соломія, 5 років

Допомагаємо разом

Пахолівецька Соломія, 5 років
Житомирська обл., м. Бердичів
Діагноз: нейробластома з ураженням лімфовузлів заочеревинного простору