Відчуваєте втому та дратівливість, не вистачає мотивації для роботи? Схоже, вам або пора у відпустку, або це просто весняний авітаміноз. Давайте приготуємо щось смачненьке та корисне для покращення вашого самопочуття.
Свіжі салати щодня
Готуйте на вечерю та беріть із собою на роботу салати зі свіжих овочів та зелені. Не обов’язково купляти дорогі імпортні огірки, помідори та перець. В продажу завжди є доступні продукти. Наприклад, до свіжої капусти можна додати терту моркву та селеру. Варений або свіжий буряк смачно доповнити дрібно порізаним часником або волоськими горіхами. До багатьох страв пасує свіжа зелень: черемша, шпинат, петрушка.
Ягоди замість фруктів
Наприкінці зими кількість вітамінів у фруктах значно зменшується. Тому яблука та груші купувати вже не варто. А ось у свіжозаморожених ягодах зберігається 100% користі. Тільки пам’ятайте, що теплова обробка знищує багато вітамінів. Тому краще додавати розморожену малину, порічку, вишню чи полуницю «як є» до десертів чи сніданків.
Багато вітаміну С
Саме цей вітамін найбільш необхідний у цю пору. Багато вітаміну С міститься в апельсинах, лимонах, імбирі та часнику, а також в шипшині. Але пам’ятайте, що лимон треба обережно вживати тим, у кого є проблеми з ШКТ. А шипшину потрібно заварювати при температурі не більше 50 градусів та в жодному разі не в залізному посуді. Тож краще залити шипшину гарячою водою в керамічній чашці.
Молочні продукти дорослим
Так, вони теж є джерелом вітамінів, особливо ж багатий на корисні елементи домашній сир. Напевно, ви чули про те, що дорослим молоко «не потрібне», та щось читали про алергію на лактозу. Якщо вона є у вас або у членів родини – в продажу є багато замінників. Але у більшості населення Європи покоління предків вживали молочні продукти. Тому додайте до щоденного меню молоко, вершки, сметану, кефір, сир та йогурт.
М'ясо, риба та печінка
Це - основа раціону в будь-яку пору, але навесні особливо потрібні сили. Тому дуже бажано вживати рибу два рази на тиждень, а птицю або червоне м'ясо (тобто яловичину чи свинину) – в інші дні, хоча б потроху. Намагайтесь вибирати теплову обробку, яка зберігає більше корисних речовин – готуйте на пару або запікайте замість смаження чи варіння.
До речі, якщо вам захотілося спекти щось у духовці - маємо
5 ідей для випікання з листкового тіста. Отримуйте задоволення від приготування та вживання корисної їжі та бувайте здорові!