Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
alyona alyona та Jerry Heil Teresa & Maria

Чи переходить Україна на літній час

Чи переходить Україна на літній час
26.03.2021
3770
В останні вихідні березня Україна переходить на літній час. В ніч з 27 на 28 число стрілки годинників потрібно перевести на годину вперед. Перехід на стандартний час (який помилково називають зимовим) відбувається в останню неділю жовтня.
 
Першим ідею літнього часу в 1784 році запропонував Бенджамін Франклін, американський президент, обличчя якого прикрашає 100-долларову купюру. Але насправді впровадив ідею в 1908 році британський король Едвард VII, який, одначе, перевів час не в усій країні, а лише у власних маєтках.
 
В Україні перехід на літній час вперше відбувся в 1919 році. В 2011 парламент скасував повернення на стандартний час, але з 2013 року щорічна зміна часу була відновлена.  
 
Зараз літній час застосовують у майже 70 країнах світу, зокрема в більшості країн Європи, окрім Білорусі, Ісландії та Росії. Поза межами Європи є різні традиції щодо дати переходу на літній час і назад. У США  є тенденція розширювати період дії літнього часу на кілька тижнів у порівнянні з європейським варіантом.
 

Ідея зміни часу мала на меті ефективніше використання денного світла. Але у цієї традиції є багато супротивників. Вони наголошують, що економія енергії не така вже велика, а зміна графіку погано впливає на здоров'я людини. Доведено, що навіть абсолютно здорові люди звикають до нового розкладу протягом двох тижнів. Як же полегшити цей перехід?
 
Спробуйте налаштуватися на новий режим ще на вихідних, тобто  засинати і підійматися з ліжка трохи раніше. Починати день варто із контрастного душу – він допоможе вам прокинутися та почуватися бадьорими попри ранній підйом. Одяг та усе необхідне готуйте з вечора, аби не витрачати на це зайвий час вранці. Вживайте здорову корисну їжу. Уникайте зайвих стресів та будьте уважнішими за кермом – адже не лише вам перевід годинника спричинив незручності. 
 
До речі, в резиденціях британської королівської родини понад 1000 цінних та рідкісних годинників, які вручну переводять кваліфіковані фахівці, витрачаючи на цю роботу разом понад 40 годин. Тож, якщо ваші гаджети запрограмовані на автоперехід – це вже добре.
 
А щоб добре почати новий тиждень після переходу на літній час, читайте про 7 лайфхаків як зробити свій понеділок легшим.

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Руслана

Допомагаємо разом

Ліки для Руслана