Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Хіт FM Тільки хіти!

Ейфелева вежа: цікаві факти про символ Франції

Ейфелева вежа: цікаві факти про символ Франції
31.03.2021
8518
Символ Франції та Парижу – Ейфелева вежа – була відкрита 31 березня 1889 року. За планом, споруду мали розібрати після Всесвітньої виставки на Марсовому полі. Але 300-метрова вежа припала до душі парижанам, до того ж виявилась корисною – на ній розташували антени радіо, ТБ, а з часом і мобільного зв’язку.
 
Але насамперед «Залізна пані», як її звуть місцеві (французькою La dame de fer), -  найвідвідуваніша і «найфотографованіша» туристична пам'ятка світу. Щороку (до карантину) її відвідувало майже 7 мільйонів людей.
 
Хоча спочатку форма вежі багато кому не подобалась. У пресі навіть був опублікований лист протесту, який підписали п'ятдесят видатних французів. Вежу називали «трагічним вуличним ліхтарем, скелетом дзвіниці, чорною фабричною трубою». Але архітектор Густав Ейфель, ім’я якого відомо саме завдяки вежі, відстояв свою думку.
 
Серед тих, хто протестував проти будівництва вежі, був і письменник Гі де Мопассан. Згодом він регулярно обідав у ресторані вежі. А на питання, навіщо він це робить, якщо вежа йому не до душі, відповідав: «Це єдине місце в усьому величезному Парижі, звідки її не видно».
 
 
Скільки коштує відвідати вежу
 
Вартість квитка залежить від віку відвідувача, рівня вежі та способу підйому. Наприклад, дорослий квиток з підйомом на 2 поверх сходами коштує 10 євро, а те ж саме разом з підйомом на 3 поверх ліфтом – вже 26 євро. Черга в касу, а потім на вежу, може зайняти до 4 годин, тож квитки краще придбати заздалегідь онлайн.
 
Можна забронювати обід в ресторані вежі (від 60 євро за персону) або вечерю з круїзом по Сені (від 200 євро). Або замовити екскурсію Парижем з відвідуванням вежі – так ви навіть заощадите гроші, адже окремо послуги коштуватимуть більше.
 
Рівні Ейфелевої вежі
 
Перший рівень – на висоті 57 метрів. Там розташовані громадські туалети, сувенірний магазин, музей з фільмом про історію вежі та ресторан «Висота 95» (тобто, 95 метрів над рівнем моря). Кругова галерея включає в себе точки огляду, де позначені конкретні пам'ятки Парижу.
 
Другий рівень на висоті 115 метрів відкриває найкращий вид на паризький міський пейзаж. Там теж є туалети, магазини та ресторан «Жуль Верн» (з окремим ліфтом). В галереї є місця зі скляною підлогою – для яскравих фото.
 
Третій рівень вежі розташований на запаморочливій висоті 276 метрів. Там є два майданчики:  всередині під дахом та просто неба. Кажуть, в гарну погоду звідти відкриваються приголомшливі панорамні види радіусом до 70 кілометрів.
 
Копії Ейфелової вежі
 
У світі відомо про понад тридцять копій Ейфелової вежі. Одна з них заввишки 3 метри знаходиться в центральному парку міста Умань, що на Черкащині. Ще одна копія висотою 35 метрів стоїть у Харкові на території одного з торгівельно-розважальних центрів.

 
А ще нещодавно була річниця знаменитої "місячної ходи" Майкла Джексона - читайте цікаві факти про неї.

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава