Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Хіт FM Тільки хіти!

Справжній фінал "Русалоньки" Ганса Крістіана Андерсена

Справжній фінал
02.04.2021
3014
2 квітня – Всесвітній день дитячої книги, тому що саме в цей день народився найвідоміший у світі казкар Ганс Крістіан Андерсен.
 
Він з’явився на світ у 1805 році у маленькому данському місті Оденсе. Батьки Ганса, швець та прачка, не були заможними. Улюбленою іграшкою хлопчика був саморобний ляльковий театр. До 10 років він ледь навчився читати і писати, а вже з 12 був змушений працювати. Потім Ганс побачив театральну виставу з Копенгагена, закохався у мистецтво і за першої нагоди вирушив до столиці. Але акторського таланту в нього не знайшли, а перші спроби писати п’єси були невдалими.
 

Андерсен шукав меценатів, наполегливо навчався, писав вірші та прозу. Він багато подорожував і збирав сюжети у різних країнах Європи, а також знайомився з успішними літераторами. У Парижі він потоваришував з Генріхом Гейне, в Англії з Чарльзом Дікенсом, у Франції з Віктором Гюго, Оноре де Бальзаком і Олександром Дюма. На його вірші написали романси Шуман і Мендельсон. Поступово до Андерсена прийшло визнання та гроші за романи, есе, вірші та п’єси. Цікаво, що свої казки автор не цінував, хоча саме вони принесли йому світову славу.
 
Казкар не мав власних дітей і навіть не був одруженим. Але напередодні смерті замовив музику на свій похорон зі словами: «Більшість із тих, хто йтиме за мною, будуть дітьми, тож нехай такт відповідає маленьким крокам». День похорону Андерсена був оголошений днем жалоби в Данії, а на відспівуванні була присутня королівська сім'я. Ще до смерті письменника розпочалося встановлення йому пам'ятника перед ратушею у Копенгагені.
 

Зі 158 відомих казок Андерсена лише 12 засновані на фольклорі, інші ж мають оригінальні авторські сюжети. Деякі з них знайоми нам з дитинства, адже втілені в численних мультфільмах, виставах, мюзиклах та навіть балетах. Але в оригіналі не всі вони завершуються хеппі-ендом.
 
«Гидке каченя»: несхожого на інших малюка виганяють з родини, ображають на пташиному дворі та прирікають на самотність, поки він не зустрічає таких як він – шляхетних лебедів.
 
«Дівчинка з сірниками»: покинута всіма дитина замерзає на вулиці, але перед смертю уявляє те, чого прагне найбільше: тепла, їжі, різдвяного свята та рідної людини поряд.
 
«Дикі лебеді»: зла мачуха перетворює 11 принців не лебедів, їхня сестра ледь не гине при спробі їх врятувати, але врешті-решт добро перемагає зло.
 
«Дюймовочка»: дівчинку розміром з дюйм (25,4 мм) намагаються проти її волі видати заміж то за жабу, то за крота, але в фіналі вона одружується з ельфом.
 
«Кресало»: солдат стає володарем трьох чарівних собак, завдяки яким рятується від страти та одружується на принцесі.
 
«Непохитний олов'яний солдатик»: олов’яний солдатик та паперова балерина закохуються одне в одного. Але після низки пригод обидва гинуть у полум’ї.    
 
«Нове вбрання короля»: пройдисвіти пропонують королю вбрання з тканини, що невидима для дурнів. Усі хвалять неіснуючий одяг, і лише малюк кричить: «А король – голий!». Сюжет казки запозичений з новели 14 століття.
 
«Оле-Лукойє»: маленька людина вночі приходить до слухняних дітей, щоб показувати сни та розповідати казки, а неслухняних залишає без сновидінь.
 
«Принцеса на горошині»: принц шукає дружину, і нею стає дівчина, яка начебто відчула горошинку через двадцять м’яких матраців, адже вона – справжня принцеса.   
 
«Свинопас»: щоб завоювати поцілунки зарозумілої принцеси, принц видає себе за свинопаса та винаходить чарівні предмети. Але, отримавши бажане, висловлює свою зневагу до дівчини та йде від неї.
 
«Снігова королева»: володарка зимової країни зачаровує та забирає до свого палацу хлопчика, але його подруга рятує та зцілює друга. Цікаво, що у персонажів цієї казки були реальні прототипи з оточення казкаря.
 
«Ялинка» - дерево в лісі мріє швидше вирости і прикрасити різдвяне свято, але зрештою перетворюється на дрова. До речі, пісня «В лесу родилась елочка» написана за мотивами казки.  
 
«Русалонька»: юна морська істота закохується у принца, за допомогою чаклунства та страждань стає його нареченою, але в шлюбну ніч вимушена вбити чоловіка, щоб повернутися в море. Відмовившись від угоди, русалонька гине заради кохання. Хеппі-енд ця казка отримала лише у версії студії Дісней.
 
Це, напевно, найвідоміша та найромантичніша казка Андерсена. В Копенгагені встановлений пам’ятник Русалоньці, який став візитівкою міста.
 
 
Фото: disneyinternational.com

Читайте також про День народження ще однієї легенди - Елтона Джона.
 

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Кроітор Артем, 5 років

Допомагаємо разом

Кроітор Артем, 5 років