74-й Каннський кінофестиваль: червона доріжка та українські стрічки
07.07.2021
2484
6 липня на Лазурному узбережжі Франції стартував 74-й Каннський кінофестиваль. Головний кіноогляд світу через пандемію не проводився з 2019 року. Світові зірки нарешті отримали можливість покрасуватись на вулицях Канн та червоній доріжці: дивіться фото або відео з відкриття.
Журі очолив американський кінорежисер Спайк Лі, разом з ним фільми оцінюють режисер Маті Діоп, співачка Мілен Фармер, актриса-режисерка Меггі Джилленхол, сценаристка-режисерка Джессіка Гауснер, актриса-режисерка Мелані Лоран, сценарист-режисер Клебер Мендонса Фільо, актор Тахар Рахім і актор Сон Канг Хо. Актриса Джоді Фостер – спеціальна гостя фестивалю, яка відзначена почесною «Золотою пальмовою гілкою».
Фільмом відкриття став мюзикл «Аннетт» французького режисера Леоса Каракса, що він створив разом з музикантами американського рок і поп-гурту Sparks. Фільм розповідає історію стендап-коміка та співачки, в яких народилась дочка Анетт, дівчинка з унікальним даром. В головних ролях знялись Адам Драйвер та Маріон Котійяр.
Серед фільмів, що найбільш привертали увагу ще до фестивалю - стрічка «Benedetta» нідерландського режисера Пола Верговена. Це біографічна драма про послушницю італійського монастиря, яка починає романтичні стосунки з іншою жінкою. Події відбуваються в 17 столітті в розпал епідемії чуми. Головну роль зіграла Вірджинія Ефір.
Україна покаже в Каннах дві вітчизняні стрічки. У програмі «Тиждень критики» відбудеться світова прем'єра ігрового фільму «Ольга» режисера і сценариста Елі Граппа, створеного за участю української кінокомпанії Pronto Film. Це історія 15-річної гімнастки, яка розривається між Швейцарією, де вона тренується до чемпіонату Європи в рамках підготовки до Олімпійських ігор, та Україною, де її мати – журналістка репортує на Євромайдані.
У програмі «Спеціальних показів» бере участь документальний фільм Сергія Лозниці «Бабин Яр. Контекст». Фільм створений на основі однойменного документального проекту, розробленого Лозницею разом з Меморіальним центром Голокосту Бабин Яр. Проект складається з 25 епізодів, змонтованих з архівних матеріалів, знятих у період з 1941 по 1966 рік.
Паралельно з фестивальною програмою працює один із найпрестижніших міжнародних кіноринків Marché du Film, на якому Україна представлена національним павільйоном під традиційним слоганом #UkraineIsYourDestination.