Нещодавно у світі відзначали День шоколаду, який, напевно, є найпопулярнішим з ласощів.
Першими шоколадний напій «шоколатль» винайшли мешканці Південної Америки приблизно в 12 столітті до н.е. Потім какао-боби та вироби з них – зокрема, какао та шоколад – завоювали решту світу. Шоколадні вироби, відлиті у різноманітні форми, стали традиційними атрибутами свят: в деяких країнах шоколадні зайці та яйця популярні на Великдень, а шоколадні Діди Морози чи Санта-Клауси – на Різдво та Новий рік.
Шоколад багатий на алкалоїди, такі як теобромін і фенетиламін, що визначають його фізіологічну дію на організм людини. Зокрема шоколад впливає на рівень серотоніну, а за деякими даними, він може знижувати кров'яний тиск. Чорний шоколад, найбагатший на продукти какао, зараз активно рекламується як джерело антиоксидантів, що можуть позитивно впливати на здоров'я.
Чорний шоколад
У ньому міститься від 56 % до 90 % тертого какао. Чорний шоколад містить у 2–5 разів більше теоброміну, ніж молочний шоколад. При купівлі продукту перевагу варто надавати маркам з високим відсотком вмісту какао-бобів.
Молочний шоколад
В цьому сорті менше какао-бобів і більше цукру, ніж у чорному, а також він містить молоко або молочний порошок. Еталонний смак повинен бути вершковим, але не занадто солодким.
Білий шоколад
Цей продукт складається з какао-масла, сухого молока і цукру. На відміну від інших сортів шоколаду, білий шоколад не містить шоколадного лікеру або какао-порошку, але містить лецитин в ролі загусника, і деякі ароматизатори: зазвичай це ваніль або ванілін. В деяких країнах не можна продавати його саме як шоколад.
Рубіновий шоколад
Цей шоколад має рожевий відтінок, насичений смак і віддає фруктовими нотами. Також рубіновий шоколад має вершкову структуру, як і інші види. Ароматизатор надходить із самих какао-бобів. Цей новий вид шоколаду був винайдений у 2017 році швейцарською компанією Barry Callebaut, що намагалася винайти новий сорт шоколаду з 1930 року.
Багато людей помічають, що шоколад покращує настрій та працездатність, заряджає енергією та дарує натхнення. Зокрема, існує навіть фільм з назвою «Шоколад» з Джонні Деппом та Жюльєт Бінош у головних ролях.