Те, що раптова зміна погоди впливає на здоров’я та самопочуття людей – доведений факт. Адже організму людини потрібен час на те, щоб пристосуватись до нових умов навколишнього середовища. І коли змінюється одразу і вологість повітря, і тиск, і температура – це непроста задача для будь-якого, навіть абсолютно здорового організму. Розбираємося, як впоратися з впливом різкої зміни погоди.
Насамперед, вдягайтесь по погоді, а не по сезону. Коли раптово змінюється погода – наприклад, від спекотної до холодної, більшість людей все одно надають перевагу літнім речам – адже стомилися від спеки і скучили за прохолодою. Але така зміна температури не дає полегшення, а навпаки, збільшує стрес для організму.
Залежно від погоди, ми зазвичай п’ємо суттєво різну кількість рідини. Якщо у спеку нікому не доводиться нагадувати про зайву склянку води, то під час зливи люди скорочують кількість випитої води як мінімум вдвоє. Таке різке зменшення рідини шкодить здоров’ю не менше, ніж зміна температури.
Слідкуйте за освітленням. Робота при недостатній кількості світла викликає сонливість та може спричинити головний біль – не забувайте увімкнути світло, якщо на вулиці його бракує.
Робіть регулярні перерви та заряджайтеся позитивними емоціями. Перегляд літнього кліпу допоможе повернути гарний настрій – наприклад, чудово підійде новий кліп
Джей Ло або
гурту BTS.
Також корисно робити дихальну гімнастику. Є чимало її видів, та є й найпростіша вправа. Заплющте очі та зосередьтесь на диханні: воно має бути глибоким та спокійним, не занадто швидким. Робіть вдих через ніс, видихайте через рот та слідкуйте, щоб у диханні брав участь живіт.
Намагайтеся вживати більше страв, багатих на калій, кальцій та залізо. Ідеальний сніданок у такий час: домашній сир з курагою, родзинками, ягодами, медом.
Якщо маєте серцево-судинні захворювання – контролюйте тиск та не допускайте його різкого зниження чи підвищення. Якщо ж маєте інші будь-які хронічні хвороби – слідкуйте за самопочуттям і у разі стрімкого погіршення здоров’я зверніться до лікаря.