Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Parakit When I Hold You (feat. Alden Jacob)

Ейджизм на роботі: як протидіяти

Ейджизм на роботі: як протидіяти
06.08.2021
2525
Сьогодні в суспільстві є упередження, яке стосується літніх людей – кожен другий житель планети негативно ставиться до старіння. На робочому місці такі люди позбавлені багатьох переваг, які доступні молодим співробітникам. Наприклад, можливість підвищувати кваліфікацію, вчитися. На Кабанчику існує робота, яка підійде кожному в будь-якому віці. Це платформа, де можна знайти заробляти гроші в будь-який час доби.

Особливості ейджизму

Ейджизм найбільш часто розуміють в суспільстві, як вікову дискримінацію літніх людей, які отримують відмову в працевлаштуванні. Він мотивується тільки стереотипами, які засновані на зниженні конкурентоспроможності працівника через старіння.Тому ейджизм сьогодні можна трактувати, як:

- соціальну проблему сучасного світу;

- причину трансформації економіки;

- серйозну проблему на ринку праці;

- психологічну проблему літніх людей.

Також у ейджизма є і переваги, що відносяться до літніх працівників. Це стосується медичних послуг, житла та можливості брати участь у політичному житті.

Ейджизм і пандемія

Багато фахівців свідчать, що заходи, пов'язані з пандемією сильно посилили прояв ейджизму до літніх і молодих людей. Виходячи з віку, приймаються всі рішення про надання життєво важливих послуг. Глава Всесвітньої організації охорони здоров'я просить всіх відмовлятися від цих принципів. Згідно багатьох досліджень, через негативне ставлення до віку, наноситься великий збиток економіці.

Як правильно боротися з ейджизмом?Багато експертів пропонують розробити комплекс заходів. Наприклад, потрібно внести зміни в законодавство, просвітити населення і зміцнити відносини між людьми з різних поколінь. Існує певна відповідальність за порушення законодавства про запобігання та протидію ейджизму, яка вказана в Законі України. Людина, яка зазнала дискримінації, може звернутися зі скаргою в державні органи. Йому можуть відшкодувати матеріальну шкоду і моральну шкоду. Ті особи, які порушують вимоги законодавства, несуть адміністративну, цивільну та кримінальну відповідальність.

Щоб знайти підходящу роботу, незалежно від віку, можна скористатися спеціальним додатком, звантажити який можна швидко. Серед маси оголошень знайдеться вакансія, що підходить по заробітній платі, графіку та умовах праці. Вік - це не показник. І багато роботодавців недооцінюють людей з багаторічним досвідом. Знайти роботу за своїми заслугами досить просто. Головне докласти зусиль і не переставати стукати в усі двері.

Партнерський матеріал

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Руслана

Допомагаємо разом

Ліки для Руслана