Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Артем Пивоваров & Klavdia Petrivna Барабан

Знос шин: коли перевзувати автомобіль

Знос шин: коли перевзувати автомобіль
19.08.2021
1955
Всі автомобільні шини, незалежно від їх ціни або бренду, зношуються в процесі експлуатації, і приходить час, коли їх пора міняти. Літня гума на авто в магазині Tireshop - це висока якість за доступними цінами. Тут ви знайдете будь-які види покришок, починаючи з шин для легкових автомобілів і закінчуючи вантажний технікою.

Інтернет-магазин гуми Tireshop надає найширший асортимент автомобільних покришок в Україні. Жителі та гості Києва мають можливість купити покришки або диски прямо на складі компанії. Для інших автолюбителів існує варіант онлайн-замовлення товару з доставкою по всій території країни.

Як визначається знос шин?

Знос протектора визначається виміром його залишкової висоти, яка не повинна бути нижче, ніж зазначена в ПДР України. Для різного типу техніки цей показник відрізняється. Наприклад, для автомобілів з дозволеною масою до 3,5 тонн висота протектора не може бути нижче 1,6 мм. А ось для транспортних засобів з дозволеною масою понад 3,5 тонн граничні норми встановлені на висоті 4 мм.

Але це ніяк не означає, що гуму можна експлуатувати практично до повного зносу. Її придатність визначається не тільки висотою протектора, але і наявністю механічних пошкоджень або віком.

Каучук через 3-4 роки втрачає свої властивості. Згодом він твердне, і колесо не забезпечує якісного зчеплення з дорожнім покриттям (особливо з мокрим асфальтом). Тому якщо автомобіль майже не їздив, або куплені шини ще не встановлювалися на автомобіль, але зроблені були кілька років тому, вони вже не мають ті властивості, які спочатку заявлені їх виробником. Інтернет-магазин шин Tireshop пропонує тільки свіжу гуму.

Також пора перевзувати автомобіль, якщо на покришці присутні серйозні порізи, тріщини, грижі або інші дефекти, що свідчать про порушення цілісності гуми. Але що робити, якщо має місце нерівномірний знос шин?


Нерівномірний знос автомобільних покришок


Такий вид зносу - це природний процес. Шини в русі отримують неоднакове навантаження. Якщо має місце незначне відхилення від норми, в такій ситуації допоможе балансування коліс. Але у випадках, коли балансування не допомогло, варто перевірити розвал-сходження. Проблема може критися і в дефектах гуми.

Причиною нерівномірного зносу може бути і асиметричний малюнок протектора автомобільної покришки. Продовжити термін служби таких шин допоможе їх перестановка. Рекомендується міняти передні колеса на задні (і навпаки) кожні 10 тисяч кілометрів пробігу.

Причини передчасного зносу автомобільної гуми

Є безліч чинників, в результаті яких ресурс гуми значно знижується, або прискорюється їх знос. Серед таких наступні:

- неправильний тиск в шинах;

- перевищення допустимого навантаження на колесо;

- невміле або занадто швидке водіння;

- їзда по бездоріжжю;

- несвоєчасне обслуговування і заміна;

- порушення при монтажі;

- неправильно виставлений або порушений розвал-сходження;

- незбалансовані колеса;

- порушення правил обкатки шин.

Щоб уникнути серйозних дефектів або передчасного зносу гуми, слід періодично проводити її огляд і перевіряти стан. Як показує практика, більшість проблем з покришками можна уникнути, вчасно встановивши їх причину. Не рідко також є різниця в тиску шин, яку завжди можна усунути самостійно за кілька хвилин, а шини від цього прослужать значно довше.

Партнерський матеріал

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Руслана

Допомагаємо разом

Ліки для Руслана