Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Нумер 482 Добрий ранок, Україно

Дитячі іграшки: як обрати корисні та якісні

Дитячі іграшки: як обрати корисні та якісні
03.09.2021
2224
Іграшки та ігри є важливим складником процесу пізнання світу та зростання. Малі діти граються, щоб розвиватися, пізнавати причини та наслідки, досліджувати взаємини. Підлітки використовують іграшки, щоб сформувати та зміцнити соціальні зв'язки, практикувати навички і (особливо дівчатка) прикрашати свої кімнати.

Іграшки походять з доісторичних часів; ляльки, що зображують немовлят, тварин та солдатів, разом із копіями знарядь праці, часто знаходять в місцях археологічних розкопок. Тисячі років тому єгипетські діти грали в ляльки, у яких були перуки й рухливі кінцівки, вони були зроблені з каменю, кераміки та дерева. В Стародавній Греції та Римі діти грали з ляльками з воску і теракоти, луком і стрілами, йо-йо.Мініатюрні керамічні возики і санчата, котрі можна трактувати як іграшки, з'явилися в Україні в поселеннях Трипільської культури близько 30 ст. до н. e. Найдавніша лялька, знайдена в Ольвії - це невелика скульптурка з сіро-жовтої глини. Руки й ноги цієї ляльки прикріплені до тулуба таким чином, що можуть рухатися.

Сучасним дітям більше щастить – асортимент іграшок для них майже безмежний. Наприклад, в інтернет-магазині toys4you.com.ua можна замовити все що завгодно: від брязкальців для немовлят до великих подарункових наборів, від ляльок та косметики для дівчат до електронних конструкторів для серйозних хлопців.

Але які іграшки справді корисні для розвитку, а на які не варто витрачати гроші та час? Спробуємо розібратись.

Розвиваючі іграшки для малюків

Тактильні або музичні килимки легко чистити та брати з собою в гості. Немовля пізнаватиме світ та розвиватиме дрібну моторику в найбезпечнішому та зручному для себе форматі. 

Головоломки, абетки, мозаїки розвивають не лише мислення та рухи, але й звичку до наведення порядку. Адже після гри їх треба збирати до купи. Тренд останніх років – турбота про довкілля, тож найкращі вироби роблять з деревини або еко-матеріалів.

Набори навчальних карток не лише познайомлять тоддлера з зображеннями предметів або тварин, але й з буквами та словами. Адже бути білінгвом вже недостатньо, що більше мов знає дитина – то краще. Ігрові новинки для підлітків


Мода на іграшки для дітей середнього віку змінюється швидко. Але є те, що порадує майже кожну дитину, якщо знати її смак.

Колекції героїв мультфільмів або коміксів, нові моделі популярних серій – наприклад, машинок та треків Hot Wheels, героїв та предметів зі світу Minecraft або ляльок-фей Winx. Завдяки їм дитина створює свій особливий світ та має про що розмовляти з друзями, адже про новинки діти дізнаються одне від одного (або з YouTube, але ви ж контролюєте безпеку дитини в мережі?)

Конструктори найчастіше цікавлять хлопців. Але дівчатам в наш час теж корисно знатися на електроніці. Тож зрозумілі схеми на батарейках, які можна зібрати самотужки – гарний подарунок. 

Набори для творчості. Квілінг, орігамі, малювання по номерах, набори для фокусів або наукових експериментів мають всі необхідні матеріали та детальні інструкції. Тож дитина може самостійно навчитися чогось нового в найбезпечніший спосіб.Іграшки для всієї родини


Настільні ігри – від класичних шахів та шашок до економічних на кшталт «Монополії» - допоможуть провести сімейний час разом. Настільні більярд, хокей чи футбол теж гарно розважать компанію як дітей, так і дорослих. Нарешті, пазли чи мозаїки, на яких можна зосередитися і відволіктись від стресів, теж майже не мають вікових обмежень.

Тож, обирайте іграшки та грайте. Адже Альберт Ейнштейн казав: «Гра - найвища форма дослідження».

Партнерський матеріал

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава