Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Ellie Goulding Love Me Like You Do

Як обрати освітлення, безпечне для здоров'я

Як обрати освітлення, безпечне для здоров'я
20.09.2021
1906
Близько 90% інформації людина сприймає через зоровий канал. Але майже кожна четверта людина на планеті має якісь вади зору, а далі, лякають вчені, буде гірше. Отже, що можна зробити для профілактики? Якщо ви найбільшу частину часу проводите в приміщенні – насамперед, підберіть сучасне якісне освітлення.

Спочатку подумки розділіть приміщення на зони. Одна люстра на стелі – це вже незручно.Типів світильників безліч: підвісні, накладні, торшери, бра, точкові чи настільні. Наприклад, в інтернет-магазині та мережі магазинів Brille offline є все, що завгодно: від розкішної люстри Brille в стилі Тіффані за 57 тисяч гривень до безкоштовної консультації фахівця, що зателефонує вам за 25 секунд.



До речі, в цій люстрі 13 лампочок по 40 Вт. Самі ж лампи поділяються на три типи: лампи розжарювання, люмінесцентні та світлодіодні, або LED-лампи. Найпоширеніші – лампи розжарювання, що дають жовте природнє освітлення, але вони швидко перегоряють і потребують заміни. Люмінесцентні лампи найчастіше використовуються у настільних світильниках. А ось LED-лампи набувають популярності, бо слугують довше і добре освітлюють простір, навіть якщо вони крихітні.

Також варто знати, що світло поділяється на так зване тепле та холодне. Температуру визначають за шкалою Кельвіна: що менше кельвінів, то тепліше світло і навпаки. Вважається, що холодне світло стимулює до роботи, а тепле розслабляє та готує до сну. Іноді в одному приміщенні комбінують різні типи. Тепле світло з колірною температурою 2700-3000 К відповідає ранковому сонцю і найчастіше використовується в домівках. Нейтральне освітлення (4000-4100 К), наближене до денного, та холодне (5000-6500 К), як світло у похмурий день, більш придатні для офісів чи виробництва.

Локальне освітлення допомагає піклуватися про зір і водночас економити енергію. Ще більше заощадити можна за допомогою світлорегуляторів або димерів, що дозволяють плавно змінювати інтенсивність освітлення. Є також люмінесцентні лампи з вбудованими регуляторами освітлення або сенсорами, які вмикають світло за розкладом або рівнем освітлення простору. Сучасні світильники також можуть поєднувати кілька функцій, окрім освітлення: показувати час, дату, температуру, і, звичайно ж, прикрашати інтер’єр.



Для людини світло та темрява визначають біологічний ритм бадьорості та сну. Отже, недостатня освітленість або, навпаки, надмірна кількість штучного світла протягом дня впливають на здоров’я. Раціональне освітлення допоможе зберегти зір, працездатність та настрій.

Партнерський матеріал

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Татач Марія, 10 років

Допомагаємо разом

Татач Марія, 10 років