Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Злата Огнєвіч Гімн України

Компанії Google виповнюється 23 роки

Компанії Google виповнюється 23 роки
27.09.2021
2393
Ось кілька цікавих фактів про найпопулярніший веб-сайт і пошуковий сервер світу:

Засновники компанії — двоє аспірантів з кафедри інформатики Стенфордського університету Ларрі Пейдж (на фото зліва) та Сергій Брін — дуже не сподобалися один одному при першій зустрічі в 1995 році. Вони сперечалися практично з будь-якого приводу; настільки помітна різниця в поглядах, утім, і дозволила їм досягти успіху. Зараз обом по 48 років, і обидва мільярдери.

У вересні 1998 року компанія Google Inc. офіційно почала роботу у Менло-Паренню в Каліфорнії. Офіс для персоналу Google у кількості трьох людей розташовувався в орендованому гаражі. Першим найнятим співробітником став Крейг Сілверстейн, нинішній директор з технологій Google.

Ларі та Сергій назвали свій перший пошуковий сервер BackRub за вміння аналізувати «зворотні посилання». Потім з’явилась назва Googоl – це число, яке складається з одиниці та ста нулів (1×10100). А остаточна назва Google народилась випадково: один з перших інвесторів помилився, виписуючи чек на 100000 доларів, і засновникам довелось реєструвати компанію з саме таким написанням, щоб отримати гроші.

Окрім основного сайту для пошуку google.com компанія володіє сервісами YouTube, Blogger, Orkut, Gmail, Hangouts, а також розробила браузер Google Chrome. Найпопулярніший сервіс після пошуку - це Google Maps. Саме через мапи та супутні сервіси на кшалт Google Street View компанія отримала кілька судових позовів. Найгучніший скандал трапився, коли дах Білого дому в деталях опинився в публічному доступі на Google Earth.

Через популярність пошукової системи в англійській мові, а потім й в інших з’явився неологізм «гуглити». Першим це слово використав сам Ларрі Пейдж, який написав в розсилці: «Have fun and keep googling!».

Кожну хвилину Google виконує приблизно два мільйони пошукових запитів.

Але якщо ви збираєтесь пошукати, що подивитися сьогодні ввечері – ми вже знайшли для вас 5 класних фільмів про космічні подорожі.

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона