Осіння негода часто приносить із собою вірусні та простудні захворювання. Гуляти пішки вже не хочеться, тому в громадському транспорті скупчується все більше людей, в офісах, школах та дитсадках закриваються вікна та вмикається опалення. В замкненому непровітрюваному середовищі бактерії та віруси розмножуються набагато швидше, тому й хворих на ГРВІ людей стає дедалі більше.
Для звичайної застуди потрібно небагато: одяг не по погоді, слабкий імунітет та невеличкий протяг. І ось вже наступною зупинкою буде
аптека. Восени тут великий попит мають імуномодулятори, противірусні препарати, вітаміни та інші лікарські засоби. Купити все це та навіть більше можна в мережі аптек «АНЦ», що є майже в кожному місті України. Серед великого асортименту також можна знайти:
косметику;
засоби гігієни;
біологічно-активні добавки;
якісні засоби, що забезпечують догляд за шкірою;
інші товари.
Замовити все потрібне можна і через інтернет, скориставшись каталогом фармацевтичної мережі «Аптека Низьких Цін».
Причини захворюваності
У помірній кількості віруси присутні в навколишньому середовищі завжди. Людина хворіє лише тоді, коли патогенні організми потрапляють безпосередньо в організм у кількості, з якою імунна система вже не здатна боротися. Концентрація вірусу на слизових оболонках носа та носоглотки призводить до запалення дихальних шляхів та захворювання на ГРВІ. Якщо не розпочати лікування вчасно, людина стає небезпечною для оточення, бо вірус передається не тільки при прямому, але й при опосередкованому контакті.
Заразитися можна через:
потрапляння слини при кашлі та чханні;
потрапляння вірусу на побутові прилади;
брудні руки.
Якщо у робочому колективі є людина, хвора на ГРВІ, у небезпеці весь колектив. Недужа людина торкається обличчя, а тоді вже переносить вірус на інші поверхні:
дверні ручки;
олівці, клавіатуру комп’ютера;
робочі меблі;
вимикачі світла;
чайники, кавоварки та інші побутові прилади.
Якщо хворого колегу не вдається відправити на лікарняний, єдиний спосіб вберегтися від зараження – регулярне провітрювання та дезінфекційне протирання усіх поверхонь антибактеріальними серветками кожні 1,5-2 години.
Що робити вдома
Хворих родичів на лікарняний з дому не відправиш, до того ж багато родин не мають достатньо місця, щоб ізолювати члена родини в окремому приміщенні на період хвороби. Тому треба якомога швидше звернутися до лікаря та розпочати прийом медикаментів, які той призначить. Інші члени родини мають приймати хоча б недорогі противірусні препарати та посилену дозу вітаміну С з метою профілактики.
Варто пам’ятати! Якщо температура сягає 39-40˚С та тримається у хворої людини понад 1-2 дні, треба негайно звернутися до лікаря. В іншому випадку легко пропустити грип. Невчасно розпочате лікування може призвести до ускладнень – тоді доведеться приймати більш серйозні медичні препарати у формі таблеток або навіть ін’єкцій.
Не варто розпочинати прийом ліків без призначення фахівця, але полегшити стан хворого можна за допомогою гарячого чаю з медом або малиною. Промивання носа сольовим розчином полегшує дихання, а діяльності вірусів в ротовій порожнині допоможе зашкодити полоскання розчином фурациліну.
Профілактика
Запобігти захворюванню може міцний імунітет, тому правильне збалансоване харчування, помірні фізичні навантаження та регулярні прогулянки на свіжому повітрі здатні підвищити шанси пережити осінню негоду без відвідування лікарні.
Віруси найкраще розмножуються в сухому задушливому середовищі, тому часті провітрювання приміщення та вологе прибирання сприяють зниженню вірусного навантаження. По можливості треба уникати великого скупчення людей та поїздок у громадському транспорті. Ходіть на роботу пішки – це дуже корисно для здоров’я!
Партнерський матеріал