День захисників і захисниць України 14 жовтня: історія та програма свята

День захисників і захисниць України 14 жовтня: історія та програма свята
13.10.2021
2900
Історія свята

В церковному та народному календарі — Покрова Пресвятої Богородиці. За легендою, саме в цей день в 10 сторіччі Діва Марія врятувала мешканців Константинополя від облоги – сховала їх під небесним покривалом. В народному ж календарі на Покрову землю покривало листя або перший сніг, тож всі польові роботи були закінчені. Також завершувався період сватань і приготування до весіль, на Покрову вже одружувалися.

За часів Запорізької Січі свято називалося Козацька Покрова. Для січовиків Богородиця була заступницею і покровителькою, а Покрова символізувала небесний щит, захист від ворогів. Пізніше військовий символізм свята взяли собі на озброєння бійці армії УНР в 1917-1920 роках. А в 1940-х Покрову стали вважати своєю бійці Української повстанської армії.

День українського козацтва з’явився в офіційному календарі в 1999 році. З 2014 року це День захисника України, з 2015 – державне свято та вихідний день. А в 2021 назву свята було змінено на День захисників і захисниць України з метою вшанувати участь жінок в захисті країни.Поштова марка «День захисника України». Дизайн: Володимир Таран


Програма Дня захисників і захисниць України в 2021 році в Києві

13 жовтня з 13:00 до 16:00 на Співочому пол
і - концертна програма «Мужні та незламні» за участю художніх аматорських колективів. Також із 12:00 до 23:00 у парку Тараса Шевченка – свято «Зустрічаємо день захисника України разом».

До 14 жовтня на Контрактовій площі – акція «Козацька Покрова».

14 жовтня з 12:00 до 14:30 біля будівлі Київської міської ради – святковий захід, а з 18:00 до 21:00 в Палаці спорту – суспільно-мистецька акція «Вони присягнули на мир і волю».

З 13 жовтня до 17 жовтня на Михайлівській площі – виставка зразків озброєння, військової техніки, матеріально-технічних засобів та унікальних військових технологічних розробок - «Цифрове майбутнє армії».

Також до 16 жовтня на Майдані Незалежності - виставка «Армія. Мова. Віра».

Усі заходи відбудуться з дотриманням карантинних вимог. Тож вітайте військовослужбовців та залишайтесь здоровими!

Читайте також, скільки вихідних у жовтні 2021 та як вони розподіляються.

Фото з www.facebook.com

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Реабілітація для Марійки

Допомагаємо разом

Реабілітація для Марійки