Українці вже звикли двічі на рік переводити годинники: восени на зимовий (стандартний) час, та навесні – на літній.
Переведення годинників, звісно, практикуємо не лише ми – ця традиція є в майже 70 країнах світу, зокрема в більшості країн Європи. Поза межами Європи є різні варіації дати переходу на літній час і назад. У США, наприклад, є тенденція розширювати період дії літнього часу на кілька тижнів у порівнянні з європейським варіантом.
Ідею переведення годинників багато людей критикує попри те, що вона дозволяє економити електроенергію. Адже пристосуватися до нового режиму – додатковий стрес для організму, з яким ми змушені стикатися двічі на рік. Пропозиції скасувати переведення годинника висувають щороку, однак поки що цього скасування не відбулось.
Перехід на стандартний час вважають більш приємним, адже стрілки годинника переводять на годину назад. Тобто поспати у ніч переведення годинника можна на годину довше.
Цього року перехід на зимовий час відбудеться о четвертій годині ранку 31 жовтня.
Щоб легше перенести зміну часу, радимо вам почати цей перехід поступово. Наприклад, можна перевести один із годинників у домі зазделегідь, та періодично поглядати на нього, щоб зорієнтуватись, яким скоро буде ваш режим. Намагайтеся вчасно лягати спати, добре відпочивати та вживати достатньо вітамінів.
До речі, цього року час переведення годинників припадає на ніч напередодні Хелловіна -
зробіть традиційний ліхтар до цього свята!