Святкуйте День української писемності та мови разом з Хіт FM

Святкуйте День української писемності та мови разом з Хіт FM
09.11.2021
728
9 листопада — державне свято, яке відзначають в Україні з 1997 року. Саме тоді воно було запроваджене для підкреслення важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства.

Хіт FM не лише мовить українською, але й допомагає слухачам говорити правильно в програмі «Українська – це просто!». Випуски програми можна послухати на сайті.

Наша мовознавиця та телеекспертка Олена Зінченко в серії мовних лайфхаків наводить найцікавіші приклади правильної розмовної української. Як пише ведуча: «Я навчаю розмовної української на курсі #ukrбезпроблем, навчаю створювати радіошоу на #хітфм, навчаю людей бути людьми у проєкті #говоритьукраїна, навчаю життю доньку, вчуся жити сама».З 2000 року 9 листопада в ефірі Українського радіо відбувається радіодиктант національної єдності. Всі охочі можуть узяти участь у написанні диктанту та не так з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Текст радіодиктанту 2021 року підготував письменник Юрій Андрухович. Напередодні він написав у Фейсбуці: «‎Радіодиктант – це перевірка на мислення, пам’ять, уяву, інтелект, начитаність. Якщо ви хочете їх розвивати й демонструвати, то непогано для початку зрозуміти, на якому вони у вас рівні. І граматична адекватність – один із чітких цього рівня показників».За православним календарем також саме 9 листопада вшановують пам'ять Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Існувала традиція саме в цей день, коли батьки відводили дітей до школи, потім йти до церкви, ставити свічку перед образом Нестора-літописця і просити, щоб він допоміг дитині у навчанні. Через пандемію навчання проводиться переважно онлайн, але допомога батькам не завадить.

Що ж до батьківства - львів'янка Олена Мороз, мати двох дитей, нещодавно дала їм привід пишатися матусею, адже вона перемогла в конкурсі краси Woman of the Universe 2021.
Поділіться цим з друзями!
👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!
📱 Слухайте зі смартфона
Мельник Яна, 7 років
Допомагаємо разом
Мельник Яна, 7 років
Київська обл., Білоцерківський р-н, смт. Рокитне
Діагноз: саркома Юінга кісток лицьового черепа
Мама Наталія 068-012-98-98