Новорічна ялинка: жива, штучна чи альтернативна

Новорічна ялинка: жива, штучна чи альтернативна
09.12.2021
3057
Незмінний символ зимових свят – прикрашена ялинка. Вже час думати, яке дерево прикрасить вашу оселю цього року. Адже варіантів кілька, і всі вони мають не лише переваги та недоліки, але й палких прихильників та противників.

Жива ялинка з базару

Цей варіант згадується не лише в казках та піснях, але й у розповідях старших родичів. Але в наш час екологічність в тренді, і дехто вважає неетичним вбивати живу істоту задля розваги. Хоча ялинки, що продаються на святкових базарах, вирощені спеціально для цієї мети. Про те, що дерево зрублене легально, свідчить пластикова бирка – перевірте її наявність.

Переваги: справжній хвойний аромат, унікальна форма, «крафтовість», найдешевше за ціною.

Недоліки: голки та смола на підлозі, необхідність придбання, установки та утилізації, і так - щороку.

Жива ялинка в горщику

Зараз можна не лише придбати таку прикрасу, розміром від настільної до кількаметрової, але й взяти в оренду на три тижні.

Переваги: дерево залишається живим, тішить вашу родину, а після свят повертається до садового центру.

Недоліки: це найдорожчий варіант, до того ж доведеться підтримувати правильну температуру та вологість, щоб дереву не зашкодило перебування в оселі.Жива ялинка надворі


Найкращий варіант, що має лише один недолік: для нього варто мати приватний будинок. Або – двір з охороною та дружніми сусідами.

Штучна ялинка

Набуває популярності навіть в консервативних родинах. Хоча треба мати на увазі, що штучне дерево «рятує живе» якщо послугує вам десь 10 років, адже його утилізація шкодить довкіллю.

Переваги: екологічність, гіпоалергенність, зручність, вигода (адже придбати треба лише раз).

Недоліки: ризик пожежі або навіть отруєння, якщо виробник використовує дешеві матеріали. Краще купувати ялинки в магазинах або вимагати від продавця на ринку доказ, що виріб пройшов сертифікацію в Україні.Альтернативна ялинка


Якщо в оселі бракує місця, або є дітлахи чи домашні улюбленці, для яких ялинка небезпечна – доведеться вигадати щось особливе.

Простіше за все поставити букет з гілок хвойних дерев. Можна зробити силует ялинки на стіні з гірлянди, дощику чи паперу. Або зробити оригінальну ялинку власноруч. Вона може бути з дерева, паперу, книжок, пляшкових корок, ялинкових прикрас, стрічок чи навіть клубків в'язальних ниток. Все залежить лише від вашої фантазії!

А щодо настрою - його додадуть Елтон Джон та Ед Ширан, які влаштували святкову вечірку в кліпі “Merry Christmas".

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава