Україна втретє прийматиме Євробачення

Україна втретє прийматиме Євробачення
16.05.2022
5215
14 травня в італійському Туріні відбувся фінал конкурсу Євробачення-2022, переможцем якого став український гурт Kalush Orchestra з україномовною піснею “Stefania”.  До речі, кліп на цей трек, що був знятий в зруйнованих передмістях Києва, за першу добу отримав майже 6 мільйонів переглядів.Нагадаємо історію цієї перемоги. Спочатку на конкурс від України мала їхати Alina Pash, але ще до повноцінного вторгнення росії в Україну її дискваліфікували через підробку документа про відвідування окупованого Криму.

Kalush Orchestra виступали в фіналі під номером 12. Фронтмен гурту Олег Псюк після виступу закликав: «Я прошу всіх вас: будь ласка, допоможіть Маріуполю, допоможіть «Азовсталі», просто зараз».


Після цього з’явились побоювання, що гурт дискваліфікують, але організатори заявили, що промова «має гуманітарний, а не політичний характер».

За кілька напружених годин з’явились результати. Національні журі конкурсу присудили Kalush Orchestra 192 бали, максимальні 12 балів нам дали: Польща, Молдова, Латвія, Румунія та Литва. Україна опинилась на четвертому місці. Але глядачі 28 із 40 країн віддали Україні найвищу оцінку – 12 балів, у підсумку 439 балів. Загальна сума в 631 бал підняла Kalush Orchestra на перше місце.Таким чином, Україна отримала не лише високу оцінку наших музикантів, але й гучний доказ підтримки людей з усіх куточків світу. Прикро, що в українському національному журі через непорозуміння дуже низькі оцінки – нуль балів - отримали країни, які найдужче нам допомагають: Польща та Литва. Натомість українські глядачі саме ці країни оцінили найкраще: Польща отримала 12 балів, Литва 10. Так українці віддячили сусідам за допомогу.

Наступного року Україна прийматиме Євробачення-2023. Президент України Володимир Зеленський написав у Facebook: "Наша мужність вражає світ, наша музика підкорює Європу! Наступного року Україна прийматиме "Євробачення"! Втретє у своїй історії. І вірю – не востаннє. Ми зробимо все, щоб одного дня учасників і гостей "Євробачення" приймав український Маріуполь. Вільний, мирний, відбудований! Дякую за перемогу Kalush Orchestra та всім, хто віддав за нас свої голоси! Впевнений, не за горами наш переможний акорд у битві з ворогом".

Мер Києва Віталій Кличко також відреагував в Telegram: “Kalush Orchestra, я знав і не сумнівався, бо можу дивитися в завтрашній день. Дякую за ваш талант, вашу сміливість, за гідне обличчя України. Ви показали, що українці – нація переможців і що цивілізований світ – з нами. Наступною буде перемога України в боротьбі за свою землю і своє майбутнє! А Київ знову готується до проведення Євробачення. Ми знаємо, як це робити».

Україна приймала Євробачення в 2005 та 2017 роках. Руслана з запальним треком «Дикі танці» отримала перше місце в 2004 році в Стамбулі. Jamala з піснею про депортацію кримських татар «1944» перемогла в 2016 в Стокгольмі. Обидві співачки щиро привітали Kalush Orchestra з перемогою.

Руслана згадала історію успіхів українських виконавців та додала: «Велика перемога складається з маленьких цеглин. Кожен з нас може і має наближати перемогу та боронити волю нашої землі».


А Jamala подякувала Kalush Orchestra та додала: «Тепер чекаємо на повну перемогу України і миру в нашій країні».


Ми теж чекаємо на перемогу України, відновлення наших міст та сел, повернення наших співвітчизників. Та починаємо готуватися до Євробачення-2023. Все буде Україна, всі будуть в Україні!

Фото з eurovision.ua.

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Кроітор Артем, 5 років

Допомагаємо разом

Кроітор Артем, 5 років