Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Inna Up

Валентинки: як з'явились і яку подарувати

Валентинки: як з'явились і яку подарувати
14.02.2023
901
Навіть якщо ви принципово не святкуєте День закоханих і не вірите в Святого Валентина – забути про 14 лютого неможливо. Маркетологи потурбувались: серця в кожнісінькій вітрині, знижки в крамницях та рестораціях, романтичні листівки в чатах ОСББ… все нагадує про кохання та його символ – серце.
 

Версії походження символу серця
 

Міфологічна. За формою символ схожий на лист вічнозеленого плюща. В Давньої Греції плющ був атрибутом Діоніса (у римлян Бахуса) - бога виноробства та пристрасті. На його честь проводились свята, де влаштовувались перші театральні вистави, дегустації вина та, як би ми зараз сказали, speed dating. Кажуть, що грецькі «будинки задоволення» в IV ст. до н. е. навіть використовували лист плюща як вивіску.

 
Пікантна. Знак відтворює область жіночого тазу, вид зі спини. Історики кажуть, що ця частина тіла так цінувалися еллінами, що вони навіть побудували в Сіракузах храм на честь Афродіти Калліпігос (що перекладається як «з гарними сідницями»). Насправді, мова йде про мармурову  статую кінця І ст. до н. е., що зберігається в музеї Неаполя та, імовірно, зображує богиню кохання Афродіту (Венеру у римлян).
 
Анатомічна. Серце людини чи тварини на перший погляд не дуже схоже на свій символ. Головна загальна риса – це колір, всі відтінки маженти від рожевого до бордового. Але якщо розглядати двомірну проекцію серця, де є симетричні відділення, що ритмічно рухаються – то залишається лише дивуватись. Адже символ з’явився набагато раніше, ніж сучасні медичні лабораторії. 
 
В будь-якому разі, з давніх давен саме серденько означає кохання, любов чи хоча б like під постом в соціальній мережі.
 

Перші в світі валентинки
 

В церковному календарі День Святого Валентина з’явився в 496 році. Є багато версій того, чому саме цей святий вважається покровителем закоханих. Але важливіше, що вже сотні років в цей день люди дарують одне одному валентинки. 

 
Спочатку це просто були римовані любовні послання, написані власноруч. Одним з артефактів Британського Музею є лист герцога Орлеанського Карла його дружині, датований 1415 роком. За легендою, герцог провів у полоні англійців 25 років і від нудьги він почав писати вірші. Так він і став одним з найкращих французьких поетів свого часу.
 
В 17 сторіччі в Європі та Америці дарування валентинок стало масовим. Якщо в особи не було «симпатії», вона витягувала чиєсь ім’я в лотереї. Спочатку вітання писались власноруч, але вже в 18 сторіччі з’явились фабричні вироби з готовими віршами, а також романтичними малюнками - серцями, квітками та амурами. Нарешті, виробники прикрас та смаколиків почали готувати до 14 лютого упаковки в формі серця чи навіть лімітовані серії продуктів.
 

Оригінальні валентинки


Купити готовий подарунок легко, але крафтові вироби – це оригінально та дешево. Ось три ідеї, які легко втілити в життя  просто зараз.
 
1. Та сама валентинка у вінтажному стилі – тобто лист, написаний власноруч. Краще римований, але якщо ви не вмієте писати вірші – не шукайте в інтернеті готові шаблони. Просто  висловіться прозою. В епоху чатів рукописне повідомлення – справжня рідкість. 
 
2. Їстівна валентинка. Якщо ви вмієте та встигаєте – можна спекти печиво чи торт у формі серця. Якщо ж просто готуєте вечерю – чому б не викласти серденько? Можна з основної страви просто на тарелі, чи зробити прикрасу з дрібних продуктів, на кшталт горошин чи цукерок-драже. 


 
3. Пам’ятаєте, які дива роблять з рушниками на ліжках в східних готелях? Збудувати лебедя з першого разу, звісно, нереально, а ось сформувати серце вам точно вдасться. Так, це досить кумедно, але позитивні емоції вашій половинці гарантовані!  
 
Інші ідеї саморобних подарунків шукайте в інтернеті. Не втрачайте нагоди зробити приємне коханій людині!

А ще читайте, як вчора гурт БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ представив пісню "Повернись живим" в ефірі Хеппі Ранку.

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Реабілітація для Марійки

Допомагаємо разом

Реабілітація для Марійки