Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Хіт FM Тільки хіти!
👇 Пишіть ранковому шоу Хеппі Ранок 👇

Навчання німецької мови в школі: як забезпечити успіх дітей

Навчання німецької мови в школі: як забезпечити успіх дітей
12.04.2023
1589
Німецька мова в Україні зазвичай викладається як друга іноземна, тож її вивчення починається вже після молодшої школи. Досить часто цьому предмету не приділяється достатньої уваги, бо німецька не є одним з основних предметів у шкільній програмі, через що страждає якість освіти.

Зазвичай в школі дитина опановує такі вміння у німецькій мові:

 • Читання.
 • Переклад.
 • Прості правила (побудова звичайних чи питальних речень, артиклі тощо).
 • Переказ.

Втім, цього часто недостатньо, аби мати змістовний діалог з кимось, хто вже опанував німецьку мову, тому навряд батьки можуть бути задоволені рівнем навчання німецької мови (якщо вони зацікавлені в тому, аби дитина її знала). На схемі нижче ми зобразили схему, за якою викладають німецьку мову в середньостатистичній українській школі. За нею можемо побачити, що читання та вимова літер та слів є основою, далі йде переклад, аби розуміти, що це означає. Далі йдуть правила побудови речень, а от до поглиблених не доходить – все через рівень освіти.Підготовлено за підтримки маркетплейсу BUKI: https://buki.com.ua/tutors/nimetska-mova/odesa/

Як покращити вивчення німецької мови?

Найважливіше, що впливає на цей процес – вчитель. Якщо викладач недостатньо володіє матеріалом, то логічно, що він особливо нічому не навчить дитину, хіба лише базовим речам. Якщо в школі педагог не може дати бажаний об’єм знань, то можна пошукати альтернативи – заняття з репетитором, гуртки тощо.

Німецька мова досить часто є другою іноземною в школі. Першою, звичайно, є англійська, яку починають вчити ще в дитячому садку. Окрім німецької є й інші варіанти – була навіть російська, але після 24 лютого 2022 року її не вивчатимуть в українських школах.Підготовлено за підтримки маркетплейсу BUKI

Звичайно, для того, аби навчання проходило успішно, варто додати до нього креативу. Тут важлива участь не тільки вчителя, але й батьків, оскільки засвоєння матеріалу відбувається і вдома.

 • Додайте ігрову форму в навчальний процес – так дитина отримуватиме задоволення від уроку і зможе засвоїти матеріал.
 • Забудьте про зубріння – цей метод не дасть запам’ятати всі правила. Куди краще підказати деякі лайфхаки при вивченні (як легше запам’ятати, якісь схожі моменти тощо).
 • Вчитель має хвалити учнів за успіхи. Так в них з’являтиметься мотивація та впевненість у власних силах. На помилки ж краще вказувати обережно, не критикуючи учня.
 • Ілюстрована інформація. Купа тексту інколи стає суцільною мукою для школярів, сприймати матеріал виключно в такий спосіб буде невдалим рішенням. Інколи можна розбавляти заняття презентаціями, зображеннями, які будуть стосуватись теми. Згідно з дослідженнями, ілюстрована інформація краще засвоюється.

Сучасні технології для навчання німецької мови

Викладач має йти в ногу з часом, тож додати до навчального процесу елементи з сучасними технологіями буде класним доповненням. Зараз є чимало додатків, які сприяють кращому вивченню іноземних мов, до яких входить і німецька.

 • Duolingo – відома програма для вивчення мов, в якій ви будете не лише вивчати нові слова, але як правильно їх вимовляти, поступово ускладнюючи завдання.
 • Busuu. Додаток розроблений спеціально для вивчення німецької мови. В ньому ви вивчатиме вимову та правильність написання тих чи інших слів.
 • Drops. У цьому застосунку ви можете вивчати слова, які будуть поділені на теми. Тут можна вивчати не лише англійську чи німецьку, але й деякі інші мови.

Мотивація учнів від учителя німецької мови: чим це допомагає?

Невмотивована людина не буде докладати зусиль для того, аби робити те, що їй не потрібно. Це ж стосується і дітей, тож якщо педагог зацікавлений в тому, щоб вони знали предмет, необхідно знайти для них мотивацію. Гарні оцінки – найменше, що може мотивувати. Куди важливіше – інтерес учня до предмета. У випадку з німецькою мовою можуть допомогти такі фактори:

 • Бажання знаходити спільну мову з німецькомовними громадянами під час подорожей. Якщо людина постійно перебуває в себе вдома, то звичайно, що інтерес до німецької чи іншої іноземної мови буде знижений, але бажання з’їздити в Німеччину ледь не вимагає знань німецької.
 • Захоплення культурою. Тут все просто – якщо дитині цікава Німеччина, її культурна спадщина і, можливо, вона пов’язує своє майбутнє з цією країною, то вона буде зосереджена на тому, аби вивчити мову.
 • Похвала від вчителя. Будь-кому подобається, коли його хвалять за пророблену роботу, тож вчителю не варто скупитись на похвалу.
 • Насолода від процесу. Якщо уроки побудовані так, що учні не просто зубрять, але й мають цікаві завдання, то вони викладатимуться на повну під час занять.

Як бачите, нема нічого надскладного, аби навчити дитину німецькій мові. Все що потрібно – зацікавити її, показати важливість предмету та зробити навчання не каторгою, а справжньою насолодою.

Партнерський матеріал

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава