Німецька мова в Україні зазвичай викладається як друга іноземна, тож її вивчення починається вже після молодшої школи. Досить часто цьому предмету не приділяється достатньої уваги, бо німецька не є одним з основних предметів у шкільній програмі, через що страждає якість освіти.
Зазвичай в школі дитина опановує такі вміння у німецькій мові:
- Читання.
- Переклад.
- Прості правила (побудова звичайних чи питальних речень, артиклі тощо).
- Переказ.
Втім, цього часто недостатньо, аби мати змістовний діалог з кимось, хто вже опанував німецьку мову, тому навряд батьки можуть бути задоволені рівнем навчання німецької мови (якщо вони зацікавлені в тому, аби дитина її знала). На схемі нижче ми зобразили схему, за якою викладають німецьку мову в середньостатистичній українській школі. За нею можемо побачити, що читання та вимова літер та слів є основою, далі йде переклад, аби розуміти, що це означає. Далі йдуть правила побудови речень, а от до поглиблених не доходить – все через рівень освіти.
Підготовлено за підтримки маркетплейсу BUKI: https://buki.com.ua/tutors/nimetska-mova/odesa/
Як покращити вивчення німецької мови?
Найважливіше, що впливає на цей процес – вчитель. Якщо викладач недостатньо володіє матеріалом, то логічно, що він особливо нічому не навчить дитину, хіба лише базовим речам. Якщо в школі педагог не може дати бажаний об’єм знань, то можна пошукати альтернативи – заняття з репетитором, гуртки тощо.
Німецька мова досить часто є другою іноземною в школі. Першою, звичайно, є англійська, яку починають вчити ще в дитячому садку. Окрім німецької є й інші варіанти – була навіть російська, але після 24 лютого 2022 року її не вивчатимуть в українських школах.
Підготовлено за підтримки маркетплейсу BUKI
Звичайно, для того, аби навчання проходило успішно, варто додати до нього креативу. Тут важлива участь не тільки вчителя, але й батьків, оскільки засвоєння матеріалу відбувається і вдома.
- Додайте ігрову форму в навчальний процес – так дитина отримуватиме задоволення від уроку і зможе засвоїти матеріал.
- Забудьте про зубріння – цей метод не дасть запам’ятати всі правила. Куди краще підказати деякі лайфхаки при вивченні (як легше запам’ятати, якісь схожі моменти тощо).
- Вчитель має хвалити учнів за успіхи. Так в них з’являтиметься мотивація та впевненість у власних силах. На помилки ж краще вказувати обережно, не критикуючи учня.
- Ілюстрована інформація. Купа тексту інколи стає суцільною мукою для школярів, сприймати матеріал виключно в такий спосіб буде невдалим рішенням. Інколи можна розбавляти заняття презентаціями, зображеннями, які будуть стосуватись теми. Згідно з дослідженнями, ілюстрована інформація краще засвоюється.
Сучасні технології для навчання німецької мови
Викладач має йти в ногу з часом, тож додати до навчального процесу елементи з сучасними технологіями буде класним доповненням. Зараз є чимало додатків, які сприяють кращому вивченню іноземних мов, до яких входить і німецька.
- Duolingo – відома програма для вивчення мов, в якій ви будете не лише вивчати нові слова, але як правильно їх вимовляти, поступово ускладнюючи завдання.
- Busuu. Додаток розроблений спеціально для вивчення німецької мови. В ньому ви вивчатиме вимову та правильність написання тих чи інших слів.
- Drops. У цьому застосунку ви можете вивчати слова, які будуть поділені на теми. Тут можна вивчати не лише англійську чи німецьку, але й деякі інші мови.
Мотивація учнів від учителя німецької мови: чим це допомагає?
Невмотивована людина не буде докладати зусиль для того, аби робити те, що їй не потрібно. Це ж стосується і дітей, тож якщо педагог зацікавлений в тому, щоб вони знали предмет, необхідно знайти для них мотивацію. Гарні оцінки – найменше, що може мотивувати. Куди важливіше – інтерес учня до предмета. У випадку з німецькою мовою можуть допомогти такі фактори:
- Бажання знаходити спільну мову з німецькомовними громадянами під час подорожей. Якщо людина постійно перебуває в себе вдома, то звичайно, що інтерес до німецької чи іншої іноземної мови буде знижений, але бажання з’їздити в Німеччину ледь не вимагає знань німецької.
- Захоплення культурою. Тут все просто – якщо дитині цікава Німеччина, її культурна спадщина і, можливо, вона пов’язує своє майбутнє з цією країною, то вона буде зосереджена на тому, аби вивчити мову.
- Похвала від вчителя. Будь-кому подобається, коли його хвалять за пророблену роботу, тож вчителю не варто скупитись на похвалу.
- Насолода від процесу. Якщо уроки побудовані так, що учні не просто зубрять, але й мають цікаві завдання, то вони викладатимуться на повну під час занять.
Як бачите, нема нічого надскладного, аби навчити дитину німецькій мові. Все що потрібно – зацікавити її, показати важливість предмету та зробити навчання не каторгою, а справжньою насолодою.
Партнерський матеріал