Медовий спас: дата, традиції свята, що варто та не варто робити

Медовий спас: дата, традиції свята, що варто та не варто робити
14.08.2023
916
Щороку віряни святкують особливий період церковних свят, що має загальну назву "спасівка". Низка свят починається із Медового спасу (Маковія) та закінчується Горіховим спасом.
 
Від вересня 2023 року Україна переходить на новий церковний календар, тож цьогорічну "спасівку" святкуємо ще за старими датами.
 
Медовий спас (Маковія) відзначається 14 серпня. Це свято співпадає з початком двотижневого Успенського посту та пов'язане з періодом збирання меду.
 

Традиції свята

 
Головною традицією Медового спасу авжеж є збір меду. В давнину вірили, що саме в цей час мед найбільш цінний, корисний, він має цілющі властивості, тож  його використовували для лікування різноманітних хвороб. Люди збирали мед та приносили його до церкви на освячення.
 
Також в цей день існує традиція вживання меду. Багато вірян печуть смаколики з додаванням меду, роблять з ним напої та куштують просто так з хлібом чи чаєм.

 

Що варто робити

 
Відзначати свято зі смаком.  Ви можете приготувати різноманітні страви з медом або додавати його до чаю та інших напоїв. Це свято можна використовувати для експериментів у кулінарії.
 
Запасатися медом. Навіть якщо ви не займаєтеся бджільництвом, вважається, що придбати баночку меду в цей день - гарна прикмета.
 
Відвідувати церкву. Якщо ви вірите в релігійні традиції, відвідайте церкву для проведення церковних служб та освячення меду.

 

Що не варто робити

 
Переїдати. Незважаючи на цінність меду, не варто зловживати ним. Переконайтеся, що у вас немає алергії на мед та пам'ятайте, що це все ж висококалорійний продукт.
 
Відмовляти тим, хто просить про допомогу. Медових спас - свято, коли потрібно ділитися як матеріальним (пригощати), так і духовним (давати поради, підтримувати).
 
Медовий спас - це чудовий спосіб відзначити як природний дар меду, так і духовну важливість цього свята. Свято також може бути часом для об'єднання родини та друзів, спільного святкування та насолоди смаком медових страв.

А ще завжди корисно насолоджуватися хорошою музикою: до речі, POSITIFF нещодавно випустив пісню "Небо нахилю" про повернення з зони бойових дій.

 

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Руслана

Допомагаємо разом

Ліки для Руслана