Покрова Богородиці та День захисників і захисниць: нова дата, традиції

Покрова Богородиці та День захисників і захисниць: нова дата, традиції
29.09.2023
2408
Щороку в жовтні українці святкують два важливих свята: Покрова Пресвятої Богородиці та День захисників і захисниць України. Ці свята є пов'язаними між собою, тому з переходом на новий церковний календар дата обох свят змінилася. Раніше це було 14 жовтня, а зараз - на 13 днів раніше, 1 жовтня.
 

Історія

 
Свято Покрови Пресвятої Богородиці має довгу історію. За легендою, у 910 Константинополь потрапив в облогу, а жителі, сподіваючись врятуватися, зібралися в храмі для спільної молитви. Тоді відбулося диво - до вірян явилася Божа матір Діва Марія та доєдналася до молитви, а також укрила їх від лиха. Тоді вороже військо відступило і жителі врятувалися.
 
Відтоді щороку віряни в усьому світі відзначають свято, коли сталося це диво, та називають його святом Покрова Пресвятої Богородиці.

 
У 1999 в Україні започаткували святкування Дня козацтва - дату було вибрано не випадково, адже за часів Запорізької  Січі Богородиця вважалася заступницею для козацтва, а свято називалося Козацька Покрова.  Пізніше до образу Покрови також зверталися бійці армії УНР та Української повстанської армії.
 
Від 2014 року українці почали відзначати 14 жовтня  День захисників і захисниць України. Тож цього року дата цього свята також змінюється на 1 жовтня.
 

Традиції свят

 
Вважається, що у свято Покрови Пресвятої Богородиці корисно ходити у храми, молитися за здоров'я та захист. У цей день також добре допомагати іншим та пригощати бідних, влаштовувати свято для тих, хто не має такої можливості. Також у цей день було заведено збиратися з рідними та близькими і святкувати цей важливий та світлий день разом.
 
І, звісно, не забудьте привітати зі святом усіх, хто захищає нашу країну у ці важкі часи та подякувати усім, хто робить вагомий вклад у наближення нашої перемоги.Читайте також про те, як нещодавно Сергій Бабкін випустив пісню "Зрада" та потрапив з нею в скандал.

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Реабілітація для Марійки

Допомагаємо разом

Реабілітація для Марійки