Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Хіт FM Тільки хіти!

Гелловін 2023: чи варто відзначати, історія та суть свята

Гелловін 2023: чи варто відзначати, історія та суть свята
30.10.2023
953
Гелловін - містичне та загадкове свято, яке обожнюють у багатьох країнах.Люди влаштовують костюмовані вечірки, заклади прикрашають інтер'єр "страшними" декораціями, кафе та ресторани створюють особливе меню з використанням гарбуза та з креативними назвами. В Україні це свято також стає дедалі популярнішим, однак у багатьох виникає питання, чи варто запозичувати традицію святкування Гелловіну.
 

Історія свята

 
Гелловін поєднав у собі кельтські традиції, такі як відлякування злих духів, і християнські, такі як шанування всіх святих. Племена кельтів, які проживали на території Англії, Ірландії та Північної Франції, святкували 31 жовтня день переходу до зими та закінчення року. Ця ніч також відкривала межу між світами, надавала можливість сприйняти зв'язок між різними світами, відкрити ворота у потойбічне а також у холодну пору ворота до зими, де все засинає, готуючись до відродження навесні.
 
Ця ніч, яку кельти називали Самайном або Самхейном, була часом передбачень, коли стиралися кордони між минулим і майбутнім. Дівчата ворожили, намагаючись побачити свого майбутнього чоловіка, а також душі померлих відвідували свої колишні домівки, збираючи їжу і напої. Кельти гасили вогонь у своїх будинках, вдягалися в шкури звірів і залишали частування для духів.
 

Після римського вторгнення, кельти у Британії та Ірландії були змушені прийняти християнство, але зберегли святкові традиції Хелловіну. У IX столітті День усіх святих був перенесений на 1 листопада в спробі замінити язичницькі обряди, але це призвело до відновлення святкування Самайну.
 
Сучасна назва "Halloween" походить від All Hallows Even (Вечір усіх святих), а святкують його 31 жовтня. 

 

Символи свята

 
Багато символів свята, таких як гарбузи-світильники і перевдягання в костюми, мають глибокий історичний корінь у кельтських обрядах та віруваннях. 
 
Поширеними є гарбузи зі свічкою всередині, на яких вирізане обличчя, що зловісно посміхається. Цей звичай пішов від кельтської традиції створювати ліхтарі, які допомагають душам знайти шлях у чистилище. 
 
Перевдягання в різні карнавальні костюми, що здебільшого зображають образи нечисті - це прототип вдягання в звірині шкури з метою відлякування злих духів, що приходять з потойбічного світу.

 
Тож, кожен вирішує сам як ставитися до Гелловіну: можна використати цей привід для того, щоб трохи відволіктися від сумних думок та вирізати й собі прикрасу з гарбуза, або ж можна просто ігнорувати це свято.
 
Але точно варто дізнатися про користь та приготувати смачні рецепти з гарбузом.

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава