Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Avril Lavigne Complicated

Успішні кейси виведення нового продукту на ринок 2023

Успішні кейси виведення нового продукту на ринок 2023
13.11.2023
751
Від ідеї продукту до її втілення та побудови міцних стосунків з цільовою аудиторією проходить чимало часу. Ідеологи майбутнього бізнесу чи товару разом з профільними фахівцями вивчають все – від актуальності продукту на ринку та вподобань потенційних клієнтів до порівняння цін та вибору постачальника, проведення аудиту та інших важливих етапів. Розповідаємо, що має включати стратегія виведення товару на ринок, чому важливо знати, що таке NPD та ділимося прикладами українських брендів з корисними кейсами презентації та виведення нового товару. 

Чому важливо мати план знайомства нового продукту з потенційними клієнтами?


Новий продукт на ринку завжди є неочікуваністю для клієнта. Часто, помічаючи новий товар, покупці придивляються до нього деякий час перед тим як врешті решт придбати та спробувати. Щоб процес звикання пройшов швидше, компанія має влучити в потреби клієнта продуктом, який пропонує. Для отримання бажаного результату, до запуску товару розроблюється стратегія виведення нового товару на ринок й формуються етапи, яким варто слідувати, щоб знайомство з продуктом відбулося згідно з планом – звісно, з урахуванням певних ризиків. 

Зазвичай такий підготовчий процес складається з розробки стратегії та формування етапів виведення продукту на ринок, згідно з нею. Для вдалого масштабування продукту важливе розуміння, що це поступовий та добре прорахований процес. Про це і говоримо далі. 

З чого складається стратегія виведення нового продукту на ринок та що варто знати про New Product Development (NPD)


Щоб ідея набула форму та перетворилася в бізнес, варто мати бачення того, як ви хочете, щоб ваш продукт сприйняли та як його можуть сприйняти. Так, щоб створити бренд та мати певність, що ви не «підете в мінус», важливим є аналіз ніші, в якій ви хочете проявитися, та оцінка потрібності нового продукту в цій ніші. Для цього ідею, яку ви хочете втілити, корисно проаналізувати стратегічно в незалежності чи то послуга, чи продаж товару, чи консалтинг. Навіщо? Для розуміння її унікальних сторін та для бачення, які риси та практичні характеристики треба поліпшити для привабливості бренду. 

Стратегія виведення нового продукту має містити таку інформацію: 

  1. Головне про ідею продукту. Дайте відповідь на питання, що ви хочете створити, навіщо ви хочете це втілити, які потреби має закрити ваш продукт, які привабливі риси він має. 
  2. Хто є цільовою аудиторією. Складіть портрет потенційного покупця, який побачивши новинку прийме рішення її придбати. Портрет покупця має включати його вік, стать, образ життя та цінності.
  3. Актуальна ситуація на ринку. Проведіть деталізований аналіз того, в якому стані зараз знаходиться ринок, на якому ви прагнете реалізувати продукт. На що зараз є попит в обраній вами сфері? Чим схожі на вас наявні продукти? У чому розбіжності? Яку незакриту потребу може закрити ваш продукт? Наскільки це буде мати попит в довгостроковій перспективі?
  4. Аналіз конкурентів. Подивіться на бренди, які пропонують ту саму послугу або продукт, який збираєтеся робити ви. Оцініть їхню успішність, позиціювання на ринку, їхні цінності та якість роботи. Зауважте, що розробка нового товару на прикладі вже присутнього на ринку  продукту допоможе уникнути проблемних моментів та підсвітить унікальні риси вашого товару. 
  5. Канали комунікації та способи поширення продукту. У стратегії розгляньте всі можливі та цікаві вам способи поширення товару та комунікації з потенційними клієнтами. Наприклад, ви можете зазначити, що почнете поширювати продукт через власний інтернет-магазин і масштабуєте ритейл з часом. Стосовно комунікації, варто визначитися, яка соціальна мережа буде у вас основною для розповідей про продукт та спілкування з потенційними та наявними покупцями. 
  6. Плани на майбутнє. Останній пункт в стратегії присвятіть своїм бажанням, а саме тому, де та як ви хочете бачити свій продукт у перспективі. Так, ви зможете сконцентруватися на тому, щоб змінювати дизайн продукту, наповнення або ціну, і буде до цього прагнути.

Коли стратегія створення продукту буде розписана, варто присвятити час плану NPD. 

NPD – New Product Development – це процес виведення нового продукту на ринок від початку до кінця. NPD є частиною стратегії та охоплює всі наведені вище кроки й додатково враховує такі етапи, як створення першої тестової партії продукту, його поширення по обраній групі користувачів та збір перших відгуків на продукт. У процесі NPD залучаються такі етапи виведення продукту на ринок, які дають інформацію як про ситуацію в компанії на момент запуску продукту, так і про реакції на продукт за межами компанії. 

Етапи виведення нового товару на ринок


Головним етапом є саме презентація нового товару. На ґрунті стратегії варто слідувати таким практичним крокам для якісного виведення товару на ринок та заохочення покупців його купувати. 

Етап 1. Проведення аналізу внутрішніх на зовнішніх можливостей


На основі стратегії варто тверезо оцінити можливості, які є наявними для запуску продукту за умов, які нині пропонує ринок. Цей крок також може налічувати опитування потенційних споживачів та економічну ситуацію в компанії для виведення продукту на ринок. 

Етап 2. Тестування продукту та його якості


Коли прийнято рішення запускати товар, час робити перші зразки продукту. Для цього варто запустити виробництво, віднайти потрібну формулу, спробувати декілька можливих варіантів та запевнитися, що товар відповідає встановленим санітарним та іншим нормам.

Етап 3. Оцінка ефективності та ризиків


На цьому етапі варто проаналізувати наскільки ефективність продукту є більшою за можливі кризові ситуації. Розуміння того, які ризики присутні та які вони можуть мати наслідки допоможе вивести продукт на ринок максимально екологічно. 

Етап 4. Визначення оптимального обсягу продукту


Цей пункт має велике значення як для виробництва товару, так і коли товаром є послуга – наприклад, ви надаєте послугу у сфері обслуговування або провадите консультаційну діяльність. Важливо визначити, яка оптимальна кількість товару має бути продана, щоб отримати прибуток й на яку кількість клієнтів ви можете розраховувати з огляду на цільову аудиторію та її потреби. 

Етап 5. Комунікаційна стратегія


Надважливий крок – заявити про себе або продукт у публічному просторі. Нині це включає ведення соціальних мереж, участь у заходах, поширення рекламних матеріалів у просторах на кшталт кав’ярень, салонів краси та спортивних комплексів. Також безплатне надання продукту на пробу у місцях, де проводить час цільова аудиторія.

Етап 6. Виконання плану та аналіз результатів


На кожному етапі втілення стратегії варто відстежувати її ефективність. Певні кроки приноситимуть результат, деякі будуть менш помітними. Тому варто регулярно проводити повторний аналіз якості роботи стратегії й видозмінювати їх за потреби. 

Українські бренди, які успішно вивели товар на ринок
FIZI


FIZI, власник якого Олександр Паньковецький, є українським брендом корисних батончиків з повністю рослинних інгредієнтів, який закохує в себе українців з липня 2022 року. Як це вийшло? Батончик FIZI став впізнаваним завдяки яскравому та впізнаваному дизайну пакування, цікавому підходу до виробництва та смаків, нішевому створенню лінійок батончиків та стратегічно добре продуманій схемі виходу на український ринок. Спочатку батончики можна було придбати лише на сайті FIZI, потім вони почали продаватися у локальних та нішевих мереживних магазинах корисної їжі, а зараз батончики вже можна зустріти у деяких великих мережах супермаркетів та аптеках. Також у багатьох кав’ярнях батончики можна побачити на поличках з десертами. Бренд стрімко, втім поступово розвивається, пропонуючи покупцям нові смаки та враження. Нова колекція бренду присвячені харчуванню за кето-методом вже доступна на сайті й може бути помічена у багатьох магазинах Києва. [цвіте́ те́рен]


Український бренд керамічних прикрас від Ольги Остапенко. Спеціалізується бренд на виготовленні прикрас, які робляться вручну й з акцентом на українській культурі та традиціях. Зараз бренд активно розвивається й готується до виходу на міжнародний ринок. Запуск бренду відбувся за мінімального бюджету в 100 доларів – Ольга придбала намистини та інші потрібні для прикрас матеріали й сама створила прикраси. Інформацію про бренд поширювали в Інстаграмі. Ніжні, витонченні та трішки наївні прикраси швидко знайшли покупця й Ольга розвинула бренд до власного виробництва, де українські майстрині власноруч створюють кожну прикрасу з українськими мотивами. Дивлячись на [цвіте́ те́рен] також можна навчитися адаптуватися та реагувати на негативні коментарі та критику, оскільки бренд звинувачували у використанні неякісних та дешевих матеріалів, у порівнянні з якими ціна на готовий виріб здається завищеною. І у бренді це сприймають просто – пояснюють людям правду, продовжують виконувати свою роботу й тішаться, що бренд стає все більш відомим. А там де популярність, там завжди будуть ті, кому щось не подобається. Залізна Крамниця


Залізна Крамниця – це офіційний мерч Укрзалізниці, який закохав в себе українців та туристів з першого дня запуску. Мотивацією для створення бренду стало оновлення бренду Центрального залізничного вокзалу в Києві. Однією з ідей осучаснення вокзалу стало створення якісного мерчу, який хотітиметься використовувати у звичайному житті та дарувати друзям за кордоном. Бренд побудований на культурному коді, асоціаціях та спогадах українців про подорожі потягом в дитинстві, молодості та зараз. Крамниця стала обов’язковою зупинкою для українців, які їдуть закордон й хочуть мати частинку дому з собою або прагнуть поділитися нею з друзями та знайомими, а іноземні гості столиці на кшталт Бориса Джонсона завжди навідуються до крамниці, щоб подивитися на новинки. 

Партнерський матеріал

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава