Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Артем Пивоваров Дежавю
👇 Пишіть ранковому шоу Хеппі Ранок 👇

День Святої Катерини: нова дата та традиції відомого жіночого свята

День Святої Катерини: нова дата та традиції відомого жіночого свята
24.11.2023
799
День священномучениці Катерини вважається не тільки святом дівчат та жінок, які носять це ім'я. Святу Катерину вважають покровителькою сімейного щастя, шлюбу, материнства та пологів. Саме тому цей день також називали Святом дівочої долі.
 
У зв'язку з переходом на новий церковний календар, багато свят змінили свої дати. Катеринин день не є винятком: цього року віряни відзначають його 24 листопада замість 7 грудня.
 

Історія свята
 

Свята Катерина народилася у 287 році у єгипетському місті Олександрія.  Коли дівчина подорослішала, вона отримала у подарунок від старця ікону Богоматері з немовлям, після чого вирішила прийняти християнство. За легендою, тоді Діва Марія сама явилася перед дівчиною та подарувала їй перстень.

Згодом Катерина заступилася за християн перед імператором, через що дівчину згодом стратили, а від тортур перед смертю її врятували янголи.
 

Традиції свята

 
Окрім вшанування пам'яті священномучениці, у цей день дівчата також молилися біля ікони Святої Катерини про щасливе заміжжя, вагітні - про легкі пологи, заміжні жінки - про зачаття або про гармонію в родині.
 
Також у День Катерини ворожили на майбутнього нареченого. Лягаючи спати, просили Покровительку дівочої долі показати обличчя судженого уві сні, або самі кликали його, щоб побачити уві сні.

 
Якщо в цей день вже випадав сніг, то обов'язково влаштовували катання на санях, завдяки чому у свята також є назва Катерина Санниця.
 

Що не варто робити

 
Займатися важкою фізичною працею та роботою по дому (прибирати, шити, прати)
 
Влаштовувати пишні застілля та гучні вечірки
 
Сваритися та ображати когось
 

Що варто робити

 
Молитися про щасливе сімейне життя
 
Збирати близьких за вечерею - але пам'ятайте, що вже триває Різдвяний піст, тож уникайте страв з продуктами тваринного походження.До речі, цей день також припадає на одну з магнітних бур - дізнавайтеся більше про магнітні бурі в листопаді та про те, як від них уберегтися. 

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Руслана

Допомагаємо разом

Ліки для Руслана