День Святого Миколая: нова дата, що дарувати та як відзначати

День Святого Миколая: нова дата, що дарувати та як відзначати
04.12.2023
1376
День Святого Миколая є одним з найочікуваніших новорічних свят. Особливо на нього чекають діти, які звикли знаходити смаколики святкового ранку.
 
Від початку вересня 2023 року в Україні почав діяти  новий церковний календар ПЦУ, згідно з яким звичні дати багатьох свят змінилися. Тож відтепер замість 19 грудня День Святого Миколая святкуємо 6 грудня.
 

Історія свята

 
За легендою, Миколай народився у І сторіччі в місті Патарі, що нині є територією Туреччини. Хлопчик ріс у віруючій родині, його рано хрестили та від самого дитинства вчили добра та милосердя. Хлопець виріс надзвичайно добрим та щедрим, однак робив добрі справи тихо, не привертаючи уваги до своїх вчинків. 
 
Після смерті батьків Миколай витратив увесь свій спадок на допомогу іншим, він таємно допомагам нужденним продуктами, теплими речами, іграшками для малечі. За життя кількість його благородних справ була безмежною: він визволяв полонених та несправедливо звинувачених, рятував людей від смерті, хвороб та лиха на землі та в воді, а легенди про створені ним дива почали ширитися світом.  
 
Навіть після смерті мощі Миколая Чудотворця продовжили зцілювати людей. Віряни продовжують молитися Святому у важких ситуаціях, просячи про зцілення та диво.

 

Традиції свята

 
Традиції святкування. подібні до сучасних, виникли ще у Середньовіччі. Для того, щоб подарувати дітям віру у дива - такі, якими славився Святий Миколай - батьки почали дарувати дітям приємні дрібнички. Це були смаколики, приладдя для навчання, іграшки.

Але дарунки отримували лише слухняні та чемні діти - таким чином батьки намагалися заохотити дітей бути добрими та навчити їх, що погані вчинки не заслуговують нагороди. Згодом традиція святкування розповсюдилася Європою та прийшла до України.
 
Зараз традицій святкування Дня святого Миколая безліч, і вони варіюються, залежно від місцевості. Заведено відвідувати церковні служби, пекти медові пряники, готувати пісну кутю та узвар. Свято є дуже радісним, тож люди вдягаються в святкові вбрання, влаштовують застілля та вітають рідних/

 

Що дарувати та як відзначати

 
Готуючись до цього світлого свята, варто пам'ятати, що Святий Миколай допомагав саме нужденним і прагнув подарувати їм те, без чого справді важко обійтися. Тому не варто витрачати кошти на дорогоцінні подарунки та гори цукерок для малечі. Натомість можна подарувати дітям корисні ласощі та обновки, які піднімуть настрій, а також розповісти про важливість бути добрими та ділитися з тими,кому пощастило менше.
 
Також це чудова нагода продовжити справу Святого Миколая, зробивши донат на потреби наших захисників, які зараз також роблять справжнє диво, обороняючи Україну. Можна також зібрати речі для перевіреного притулку чи зробити будь-який інший благочинний внесок. Це буде найкращим шануванням Миколая Чудотворця.

Читайте також про інші зміни в церковному календарі: нова дата та традиції відомого жіночого свята  - Дня Святої Катерини.

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава