Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
YAKTAK Уночі

День бабака: історія та звичаї свята

День бабака: історія та звичаї свята
01.02.2024
288
Щороку 2 лютого у світі відзначають День бабака. Це свято є народним, а не є церковним, тож його дата в Україні теж є незмінною.
 
Це символічне свято, у яке заведено передбачувати погоду, має давню історію.
 

Історія свята

 
В стародавньому Римі існувало схоже свято, яке називали Днем їжака. Цю тварину будили від зимової сплячки та вірили, що вона зможе передбачити, будуть ще заморозки чи вже скоро настане довгоочікувана весна. Згодом цю традицію підхопила і Європа, а потім і Північна Німеччина, де замість їжака був борсук.
 
День бабака вперше став офіційним святом у 1886 році. А найбільшу популярність цьому дню приніс  фільм «День бабака» 1993 року. У ньому Білл Мюррей грає журналіста, який змушений нескінченно переживати один і той самий день.

 
 

Традиції свята

 
Найголовніша традиція свята - передбачення погоди з допомогою бабака. В кожній країні люди будять свого "вібповідального" тваринку і спостерігають за її поведінкою. 
 
У сонячний день, бабак бачить свою тінь, лякається та ховається у нору – це означає, що потепління найближчим часом не буде, варто чекати ще щонайменше 6 тижнів зими. А похмурого дня  бабак сміливо виходить з нори, не побачивши своєї тіні – це означає, що весна буде ранньою.
 
Мало хто сприймає такі віщування серйозно, прогнози тваринки збуваються далеко не завжди. Тому свято має символічний характер та стає приводом для проведення різних заходів, вечірок та акцій.


Як відзначати

 
Деякі люди вірять, що у цей день люди також самі вирішують для себе, якою буде їхня весна. Саме тому є певні рекомендації до Дня бабака.
 
У цей день варто влаштовувати посиденьки з друзями, тішити себе та інших подарунками, пробачати собі помилки та позбавлятися від непотрібного.

Не бажано ж сваритися, перевтомлюватися та сумувати.

Читайте також про зимові фільми для чудового настрою
 

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Реабілітація для Марійки

Допомагаємо разом

Реабілітація для Марійки