Страсний тиждень: як провести тиждень перед Великоднем

Страсний тиждень: як провести тиждень перед Великоднем
26.04.2024
239
Тиждень перед Великоднем є важливим періодом у християнстві, - він має назву Страсний тиждень та відзначається різноманітними традиціями та обрядами.  У 2024 році страсний тиждень припадає на 28 квітня - 4 травня.

Ось деякі з основних традицій, пов'язаних з кожним днем тижня, що передує Великодній неділі:
 
Вербна неділя (неділя перед Великоднем)
 
Вербна неділя нагадує про тріумфальний в'їзд Ісуса в Єрусалим. Традиційно в церквах освячують вербу, яка символізує пальмові гілки, встелені на шляху Ісуса, коли він в'їжджав до Єрусалиму.
 
Великий понеділок
 
У великий понеділок віряни починають готувати оселю до свята. Також починаються найсуворіші дні посту.
 
Великий вівторок
 
Цього дня  згадують вчення Ісуса та завершують господарські роботи, дрібний ремонт домівки. Також обирають одяг до свята та починають купувати продукти до святково столу.

 
Страсна середа
 
Страсна середа вшановує пам'ять про зраду Ісуса Юдою Іскаріотом. Згідно з Біблією, Юда погодився зрадити Ісуса за тридцять срібняків у цей день. У деяких традиціях цій події присвячені спеціальні богослужіння або читання.
 
Чистий четвер (або Великий четвер)
 
У Чистий четвер святкується Таємна вечеря, на якій Ісус розділив трапезу зі своїми учнями. Традиційно в деяких церквах дотримуються обряду омивання ніг, що символізує акт смирення і служіння Ісуса. Також заведено приділити час очищенню тіла та душі.

 
Страсна п'ятниця
 
Страсна п'ятниця вшановує пам'ять розп'яття Ісуса Христа. Це день роздумів і жалоби для християн. У багатьох церквах проводяться богослужіння, присвячені стражданням і  жертві Ісуса Христа. Багато вірян відмовляються від їжі в цей день.
 
Велика субота 
 
Страсна субота - це день передчуття і очікування дива. Це день поховання Христа після розп'яття. У деяких церквах у Велику суботу ввечері проводять Великодню службу, на якій святкують воскресіння Ісуса.
 
Дізнавайтеся також про День Землі: як і чому його відзначають у майже 200 країнах.
 
 

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Реабілітація для Марійки

Допомагаємо разом

Реабілітація для Марійки