Яблучний спас має кілька назв: його також називають Святом перших плодів та Осенинами. За церковним календарем у цей день - одне з 12 найважливіших свят для вірян, Преображення Господнє. У далекому IV столітті на горі Фавор був відкритий храм, куди люди в цей день почали приносити сезонні ппродукти - насамперед виноград та яблука для освячення.
Нова дата
Раніше Яблучний спас відзначали 19 серпня, але з переходом України на новий церковний календар дата змінилася на 6 серпня.
Традиції свята
Цей день також знаменував початок збору врожаю яблук і приготування зимових запасів. За традицією, врожай ділили з бідними. Вважається, що яблука, освячені цього дня, мають магічні властивості і здатні зцілювати. Якщо перед споживанням такого яблука загадати бажання, воно може здійснитися.
Яблучний спас також асоціюють з вдячністю за врожай, за можливість насолоджуватися стиглими плодами.
Як відзначати свято
Це свято - чудовий час для зближення родини та друзів. Спільне святкування, приготування страв з яблук та обговорення спільних планів може стати незабутньою подією.
Найпоширеніше використання яблук — у десертах. Це можуть бути пироги, пиріжки, запіканки, оладки, просто запечені плоди, желе, мус чи смузі. Рецептів із яблуками безліч.
Яблучний спас чудово підходить для того, щоб займатися духовними практиками, читати молитви та подумки бажати своїм рідним та своїй країні сил та процвітання.
Якщо маєте хороший врожай яблук - поділіться іншими, пригостіть сусідів та друзів. Нехай вони також наповняться цілющою силою цих плодів у святковий день.
До речі, спробуйте також
прості рецепти смачних літніх десертів.