Чи варто вірити у прикмети

Чи варто вірити у прикмети
17.03.2021
3374
Забобони - це лише упередження, але деякі з них вже стали звичками. Чи варто їх позбавлятися, якщо ви в них щиро вірите? А може, навпаки, потрібно звертати увагу на знаки долі?
 
Чорний кіт перебіг дорогу
 
Британці і австралійці вважають зустріч із чорним котом великою вдачею, тоді як в Північній Америці та Європі це, навпаки, - поганий знак. Причина в кольорі, саме чорний кіт вважався супутником відьми. До речі, існує ще чимало цікавих фактів про котів.
 
Якщо, коли чорна кішка переходить вам дорогу, ви теж зупиняєтесь, пройдіть небезпечну ділянку спиною, тобто «задом наперед», чи схрестіть пальці. Або просто почекайте, коли хтось пройде перед вами, «затупивши» в смартфон.
 
Розсипалася сіль
 
Колись сіль була «імпортним» товаром, який привозили Чумацьким шляхом, і розсипати її було просто дорого. Сьогодні сіль коштує копійки, але розсипати її, як вважають – до проблем та сварок в родині.
 
Щоб уникнути цього, треба зібрати сіль ганчіркою та промити водою. У жодному разі не можна робити цього рукою. Краще також в цей день бути особливо уважними та лагідними з родиною.  


 
Надягли одяг навиворіт
 
Раніше на деякі свята навмисно одягали щось навиворіт, щоб нечиста сила «прийняла за свого» та не нашкодила. І до сьогодні вважається, що за таку помилку людина може бути побитою. Щоб уникнути бійки, достатньо попросити когось із домашніх легенько вас вдарити. Ну і, напевно, варто все ж одягтись правильно.    
 
Розбилося дзеркало
 
Дзеркала і сьогодні використовують у ворожінні як шлях в інший світ або «машину часу». Коли хтось помер, дзеркала закривають чорною тканиною. А якщо розбивається навіть кишенькове люстерко, чекають на сварку або іншу біду.
 
Щоб уникнути негативних наслідків, ретельно зберіть всі, навіть найменші, уламки, та винесіть їх з дому. У жодному разі не робіть цього голими руками, щоб не порізатись. І купіть нове дзеркало.
 
 
Постукати по дереву
 
Ця прикмета дуже давня та інтернаціональна. Люди з різних країн з давніх-давен стукають по дерев’яній поверхні, щоб «не наврочити». Колись дерева були священними, і звернення до них гарантувало захист роду. Також голосний стук заглушав голос людини, коли вона чимось хвалилась, через що «нечиста сила» не могла почути це та нашкодити.     
 
Плюнути через плече
 
Так робили ще до часів християнства. Але зараз вважається, що за плечима людини є дві невидимі істоти. За правим – світлий янгол-охоронець, а за лівим – той самий чорт, якого так яскраво описав Гоголь у «Вечорах на хуторі близ Диканьки». І коли людина символічно плює через ліве плече, вона відлякує чорта. Роблять це, щоб не наврочити очікуване.
 
Подивитися в дзеркало після повернення
 
Забули щось вдома, повернулись і машинально подивилися в дзеркало. Навіщо? В давні часи домівка та зовнішній світ буди відокремлені, і кожен, хто потрапляв назовні, ставав чужим. Ось людина і перевіряла, чи вона ще не «чужий». Сьогодні ж корисна звичка після повернення – мити руки.
 
Бувайте здорові та вірте лише в хороші прикмети - наприклад, у позитивний китайський гороскоп на 2021 рік.
 

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава