Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Madonna Hung Up

Цікаві факти про котів

Цікаві факти про котів
17.02.2021
51181
17 лютого в Європі відзначають День котів. В календарі є й інші дати: 22 лютого (Японія), 8 серпня (світ), 29 жовтня (США). Але вітати улюбленців можна кілька разів на рік! Адже їм завжди є чим здивувати людство.
 
Коти-довгожителі
 
Кішка на ім’я Крим Пафф потрапила до Книги рекордів Гіннеса як найстаріша у світі. Вона прожила 38 років у свого господаря в Остіні (США). Цікаво, що разом з рекордсменкою жив кіт породи сфінкс на ім'я Грендпа Рекс Аланн, але його вік – «лише» 34 роки.

До речі, порахувати вік улюбленця за людськими мірками не так важко. Перший рік котячого життя дорівнює 15 рокам людського, другий – 24, з 3 по 15 котячі роки множимо на 4, а з 16 і далі – на 3.
 
Найбільші та найменші коти
 
Найменшим представником котячого роду на планеті зараз є мураховий тигр (інша назва - чорноногий кіт), довжина тіла якого становить близько 40 см, а вага – трохи більше за кілограм. Найбільший у світі кіт – це лігр, гібрид лева та тигра. Подивіться на лігра-велетня Геркулеса, що мешкає в США. Його вага 450 кг, а довжина тіла – 3,3 м.

Фото: f.cultura.city/photo/10779/limpz.jpg
 
У чому котики крутіші за людей
 
Домашні кішки бігають зі швидкістю 48 кілометрів на годину, а це на 5 кілометрів швидше за результат найкращого в світі бігуна Усейна Болта.
 
Серце кішки б'ється майже вдвічі швидше, ніж у людини - від 110 до 140 ударів на хвилину. І котики значно тепліші - нормальна температура тіла для них 37-39 градусів Цельсія.
 
Котяче вухо повертається на 180 градусів, а чутливість до гучності звуку в 3 рази вища, ніж у людини. Бачать котики теж краще за нас, тому що мають ширший кут огляду - до 200 градусів, в той час як у людини він - всього 180. В сутінках котячий зір в 6-8 разів гостріший за людський. На жаль, в абсолютній темряві не бачать навіть коти. Зате вони відчувають запахи в 14 разів краще, ніж ми.

І ще трошки про тварин: 2021 є роком бика за китайським календарем - читайте гороскоп на рік для всіх знаків

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Реабілітація для Марійки

Допомагаємо разом

Реабілітація для Марійки