У 2021 році Масляну святкуємо з 7 до 14 березня. Тиждень напередодні Великого посту раніше також звався Колодій, Ніжкові заговини або Бабське свято. Існував веселий звичай символічно карати неодружених парубків за те, що вони не уклали шлюб. Старші жінки прив’язували хлопцям на ногу «колодку» - дерев’яне поліно. Парубок, звичайно, мав «відкупитися», почастувавши своїх «катів» в шинку. Напевно, не лише млинцями. Які ще страви варто скуштувати на Масляну?
Вареники з сиром та сметаною
Простіше за все придбати готові вареники в магазині. Але готувати їх не складно, особливо якщо вся родина прийде на допомогу. Щоб тісто не липнуло до поверхні, можна змастити пластикову дошку олією, а дерев'яну посипати борошном.
Для тіста потрібні 2 склянки борошна, 1/2 склянки молока, 1/2 склянки води, 1 яйце, сіль, ложечка соняшникової олії. Замішати круте тісто, розкачати тісто шаром приблизно пів сантиметра; якщо немає скалки – розкачуємо пляшкою. Круглу форму вареничків вирізаємо склянкою.
Можна зробити два види начинки: солону та солодку, в обидві до сиру варто додати яєчко. До солоної начинки можна порізати зелень або підсмажити цибулю, а до солодкої додати родзинки або курагу. Далі чайною ложкою кладемо начинку на середину кожного вареника, а потім защипуємо край у формі півмісяця.
Пироги з сиром
Якщо ви добре знаєтесь на випічці – саме час пекти дріжджові пироги з сиром та всілякими добавками: смаженою цибулею та салом, шпинатом та морквою, яблуками та родзинками. Якщо ж не хочете провести на кухні пів дня - є прості
рецепти випічки з готового листкового тіста.
Налисники
Ця страва якраз готується з млинців. Сподіваємось, у вас є власний родинний рецепт, адже варіантів багато: на кефірі, сироватці, з дріжджами або з яйцем, з різного борошна... Але для налисників роблять найпростіші млинці на воді, бо головне – то начинка. З гречаною або пшоняною кашею – до борщу; з м'ясом, рибою або ікрою – як самостійна страва; з домашнім сиром, варенням, ягодами або фруктами – це для десерту.
Але налисники – це не просто млинці з начинкою! Головна фішка в тому, що спочатку треба загорнули налисники у формі конвертів або трубочок, а потім скласти все в каструлю або жаростійку тарелю, додати вершкове масло та потримати на плиті або в духовці на невеликому вогні 15-20 хвилин. Тоді страва буде ароматнішою та смачнішою!
А коли після святкового тижня забажаєте чогось корисного - спробуйте
3 нових способи приготувати вівсянку.