Правила ідеального сну: як висипатися та прокидатись бадьорими

Правила ідеального сну: як висипатися та прокидатись бадьорими
06.04.2021
3535
Здоровий сон – дуже важлива умова для хорошого самопочуття будь-якої людини. А от неякісний сон може, навпаки, суттєво погіршити життя, адже через нього виникає дратівливість, підвищена втомлюваність, розсіюється увага. Але є основні правила, які допоможуть добре спати та прокидатися повними сил.
 
Правило трьох «Т»
 
Це правило означає, що в кімнаті, де ви спите, має бути тихо, темно та тепло. Навіть якщо ви можете похвалитись умінням засинати при світлі та гучній музиці, це не означає, що ваш відпочинок є повноцінним. Будь-які зовнішні подразники впливають на якість нашого сну, тому подбайте про те, щоб поряд було якомога менше джерел світла та звуку, а температура в кімнаті була комфортною.
 
Поверхня, на якій ви спите
 
Найкраща поверхня для сну – матрац, який не викривляє хребет, а лише підтримує його у природньому положенні. Він має бути м’якшим за підлогу, але не набагато, ви не маєте «провалюватися» у ньому. До речі, навіть сон на підлозі кращий, аніж сон на кривій поверхні чи неякісному матраці.


 
Свіже повітря
 
У непровітреній кімнаті зі сторонніми запахами можуть снитися тривожні сни, а на ранок непокоїти головний біль. Не забувайте щовечора провітрювати кімнату, регулярно робити вологе прибирання. До речі, саше з лавандою біля ліжка або кілька крапель лавандової олії в аромалампі можуть також покращити якість сну.

Поза та простір
 
Є чимало думок щодо того, яка ж поза для сну є найкориснішою, але однозначної відповіді на це питання немає. До того ж, кожна людина рухається та змінює своє положення по кілька разів за ніч. Тим не менш, більшість фахівців вважають, що засинати найкраще на спині. А щоб не прокидатись через те, що вам щось заважає прийняти зручне положення, подбайте про те, щоб поруч із ліжком не було ніяких зайвих предметів. Простору для сну також має бути достатньо, адже, погодьтеся, неможливо добре виспатись вдвох на односпальному ліжку. 


Подушка
 
Подушка має підтримувати голову, а не піднімати її. Великі декоративні подушки можуть служити прикрасою інтер’єру, але аж ніяк не підходять для сну. До речі, подушки також через певний час можуть виходити з ладу – усе залежить від матеріалу та якості. Вони збиваються, просідають в окремих місцях, і спати на них стає вже не так зручно. 

А щоб ранок також був добрим, а сніданок - смачним, спробуйте 3 нових способи приготувати вівсянку.
 

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Руслана

Допомагаємо разом

Ліки для Руслана