Обираємо шини для автомобіля
Ні для кого не секрет, що хороші шини - це безпека водія і його пасажирів. Багато хто використовує всесезонні покришки, які є усередненим варіантом між зимовою та літньою гумою. Якщо ви все ж визначилися з вибором і маєте намір придбати як літню, так і зимову гуму для авто, рекомендується робити покупку в спеціалізованих магазинах, які мають широкий асортимент і можуть запропонувати якісні, оригінальні товари.
Зауважимо, що всесезонні шини не забезпечують належного зчеплення з дорогою ані в холодну, ані в теплу пору року, але досі популярні завдяки економії — водії не витрачаються на «перевзування» й покупку літньої або зимової гуми. Хоча варто було б придбати шини
Michelin.
Всесезонні шини: переваги та недоліки
Загалом, така економія - лише міф, адже всесезонна гума зношується швидше звичайної та вимагає більш частої заміни. Принципова відмінність літніх шин від зимових — склад гуми.
Літні шини
У теплу пору року дорожнє покриття має температуру понад 30 градусів, а шини розігріваються ще сильніше внаслідок деформації та тертя, тому гума стає більш м’якою. Внаслідок цього погіршуються характеристики зчеплення з дорожнім покриттям, що негативно проявляє себе у гальмуванні. Саме тому виробники покришок використовують спеціальні суміші для літніх моделей.
Малюнок протектора
Важливий і малюнок протектора, який призначений для забезпечення стійкості на мокрій дорозі, адже мокрий асфальт і калюжі - це основний чинник, який може призвести до аварії.
Коли автомобіль потрапляє в калюжу, від високої температури води утворюється подушка, що призводить до зниження керованості. Саме протектор покликаний розігнати пару і воду, щоб забезпечити хороше зчеплення з дорогою.
Малюнок протектора може бути:
- спрямованим і ненаправленим;
- з поздовжніми та відвідними канавками.
Основна відмінність між шинами зі спрямованим і ненаправленим протектором полягає в принципі відведення води. Спрямований протектор видавлює воду через бічні канали, а вода, що залишилася під покришкою, відводиться через поздовжні.
Ненаправлені шини, або асиметричні, насамперед видавлюють воду через поздовжні, а залишки видаляють через бічні канали. Ненаправлені шини менш стійкі під час їзди калюжами, позаяк видалення води через поздовжні канали відбувається у двох напрямках: як за ходом їзди, так і проти. Таким чином покришка отримує додаткове навантаження.
Вибір розміру літніх шин
Обираючи розмір літніх шин, водії здебільшого ставлять покришки з великим зовнішнім діаметром. Такий варіант має свою доцільність — площа місця зчеплення з дорогою збільшується, а завдяки збільшеному діаметру, шини краще охолоджуються, що покращує керованість.
Читайте також найкорисніші поради
щодо прав споживачів, якими варто користуватися.
Партнерський матеріал