Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Хіт FM Тільки хіти!

Як правильно вибрати шини для авто

Як правильно вибрати шини для авто
17.03.2021
1719
Обираємо шини для автомобіля
 
Ні для кого не секрет, що хороші шини - це безпека водія і його пасажирів. Багато хто використовує всесезонні покришки, які є усередненим варіантом між зимовою та літньою гумою. Якщо ви все ж визначилися з вибором і маєте намір придбати як літню, так і зимову гуму для авто, рекомендується робити покупку в спеціалізованих магазинах, які мають широкий асортимент і можуть запропонувати якісні, оригінальні товари.

 
Зауважимо, що всесезонні шини не забезпечують належного зчеплення з дорогою ані в холодну, ані в теплу пору року, але досі популярні завдяки економії — водії не витрачаються на «перевзування» й покупку літньої або зимової гуми. Хоча варто було б придбати шини Michelin.
 
Всесезонні шини: переваги та недоліки
 
Загалом, така економія - лише міф, адже всесезонна гума зношується швидше звичайної та вимагає більш частої заміни. Принципова відмінність літніх шин від зимових — склад гуми.
 
Літні шини
 
У теплу пору року дорожнє покриття має температуру понад 30 градусів, а шини розігріваються ще сильніше внаслідок деформації та тертя, тому гума стає більш м’якою. Внаслідок цього погіршуються характеристики зчеплення з дорожнім покриттям, що негативно проявляє себе у гальмуванні. Саме тому виробники покришок використовують спеціальні суміші для літніх моделей.
 
Малюнок протектора
 
Важливий і малюнок протектора, який призначений для забезпечення стійкості на мокрій дорозі, адже мокрий асфальт і калюжі - це основний чинник, який може призвести до аварії.
 
Коли автомобіль потрапляє в калюжу, від високої температури води утворюється подушка, що призводить до зниження керованості. Саме протектор покликаний розігнати пару і воду, щоб забезпечити хороше зчеплення з дорогою.
 
Малюнок протектора може бути:
- спрямованим і ненаправленим;
- з поздовжніми та відвідними канавками.
 
Основна відмінність між шинами зі спрямованим і ненаправленим протектором полягає в принципі відведення води. Спрямований протектор видавлює воду через бічні канали, а вода, що залишилася під покришкою, відводиться через поздовжні.

 
Ненаправлені шини, або асиметричні, насамперед видавлюють воду через поздовжні, а залишки видаляють через бічні канали. Ненаправлені шини менш стійкі під час їзди калюжами, позаяк видалення води через поздовжні канали відбувається у двох напрямках: як за ходом їзди, так і проти. Таким чином покришка отримує додаткове навантаження.
 
Вибір розміру літніх шин
 
Обираючи розмір літніх шин, водії здебільшого ставлять покришки з великим зовнішнім діаметром. Такий варіант має свою доцільність — площа місця зчеплення з дорогою збільшується, а завдяки збільшеному діаметру, шини краще охолоджуються, що покращує керованість.

Читайте також найкорисніші поради щодо прав споживачів, якими варто користуватися.


Партнерський матеріал

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Руслана

Допомагаємо разом

Ліки для Руслана