12 квітня – Міжнародний день космонавтики та День працівників ракетно-космічної галузі України. Саме в цей день в 1961 році стався перший політ людини в космос. Радянський космонавт Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» зробив орбітальний обліт Землі, який тривав 108 хвилин.
В незалежній Україні першим космонавтом став Олександр Волков, що перебував у космосі з 2 жовтня 1991 до 25 березня 1992 як командир корабля «Союз ТМ-13» та орбітальної станції «Мир».
Але першим визнаним представником України в космосі став Леонід Каденюк. З 19 листопада до 5 грудня 1997 року він перебував на американському кораблі «Колумбія» в якості науковця-біолога. Він проводив експерименти з ріпою, соєю та мохом, щоб з'ясувати, як стан невагомості впливає на ріст та розвиток рослин. «Я був першим, хто полетів у космос із українським прапором і виконав завдання українського уряду. 1997 року вперше український гімн пролунав у відкритому космосі», - згадував Каденюк.
Сьогодні Україна – держава, яка виробляє всесвітньо визнану космічну техніку. Як повідомляє Державне космічне агентство України, з 1992 року 140 ракет-носіїв вітчизняного виробництва стартували з 6 космодромів планети з 370 космічними апаратами на замовлення 25 країн світу. Тож нам є чим пишатися!
Дослідження космосу зараз набуває нових масштабів. В 2021 році НАСА планує відправити на Марс новий марсохід, запустити у космос телескоп Джона Вебба, продовжити дослідження Місяця та Всесвіту. Дивіться про ці та інші космічні плани у відео.
Читайте також цікаві факти про іншого видатного українця - Тараса Шевченка.