Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Aura Dione Friends

Як вижати максимум з роутера: 5 лайфхаків

Як вижати максимум з роутера: 5 лайфхаків
30.07.2021
2289
Бездротові технології набирають все більшої популярності. З'єднання по Wi-Fi сигналу підтримують практично всі комп'ютери і smart-пристрої. Сполучатися з мережею без проводів дозволяють спеціальні пристрої - Wi-Fi роутери.

Роутер - це пристрій-посередник, призначений для того, щоб приймати сигнал від провайдера і передавати його гаджетам користувачів. Ці електронні прилади називають ще маршрутизаторами або точками доступу, вони схожі на невеликі плоскі коробочки з портами і однією або декількома антенами.

За допомогою роутера можна підключити відразу декілька девайсів до інтернету. Маршрутизатор автоматично розподіляє сигнали прийому і передачі, роблячи це на високій швидкості і з мінімальною затримкою.

Швидкість обміну даними залежати від застосованих технологій, типу і налаштувань роутера, зовнішніх умов. Наприклад, інтернет-провайдер Datagroup в Харкові пропонує різні варіанти підключень, вигідні тарифи, швидкість до 1 Гбіт / с, акції і безліч додаткових сервісів.

Роутер - це комп'ютеризований пристрій, оснащений процесором, оперативною пам'яттю і операційною системою. Але ніякі технічні характеристики не зможуть задовольнити запити користувача, якщо прилад неправильно встановлений або налаштований. Є кілька правил, дотримуючись яких можливо підвищити продуктивність маршрутизатора. А для їх дотримання не потрібно багато часу, спеціальних знань або обладнання.



1. Відповідність характеристик


У технічних специфікаціях маршрутизатора є критичні параметри:
процесор (від 300 MHz і вище);
пам'ять: RAM - оперативна пам'ять (min 64 Мб), ROM - FLASH-пам'ять;
наявність зовнішніх антен.
Зверніть увагу, що роутер, в характеристиках якого вказано 150 (300/450) Мбіт / с, при всьому бажанні не зможе продемонструвати заявлену швидкість, якщо тарифним планом передбачено до 100 Мбіт / с. Крім того, варто пам'ятати, що в характеристиках багатоканальних роутерів вказується сукупна швидкість по всіх каналах.

2. Місце розташування

Швидкість, розподіл і стабільність сигналу залежать від місця і висоти установки Wi-Fi маршрутизатора. Фахівці радять розташовувати роутер не нижче 1 метра над рівнем підлоги і якомога далі від працюючих електроприладів.

3. Зовнішні перешкоди

На потужність Wi-Fi сигналу впливають відстань і фізичні перешкоди. Чим далі гаджет від точки доступу, чим більше між ними перешкод, тим слабкіше сигнал і повільніше швидкість.

Маршрутизатори працюють на радіочастоті 2,4 Гц або 5 Гц. Якщо в радіусі дії роутера є інші пристрої, що використовують аналогічний частотний діапазон, швидкість прийому і передачі даних може сповільнитися аж до повного переривання. Також на сигнал впливають девайси, що працюють по бездротовому протоколу Bluetooth.

4. Несанкціоновані підключення

Причиною повільної роботи гаджетів в локальній Wi-Fi мережі може бути занадто велике число підключених пристроїв. Особливо неприємно, якщо підключення несанкціоновані. Найпростіший спосіб переконатися, що інтернетом користуються лише члени сім'ї, - змінити пароль роутера.

5. Баги и помилки

Роутери працюють за тим же принципом, що і комп'ютери. Їх процесори безупинно обробляють масиви інформації. На відміну від настільних ПК або ноутбуків, маршрутизатори, як правило, працюють без відключення місяцями, накопичуючи помилки. Заведіть за правило періодичну перезавантаження точки доступу.

Ці прості маніпуляції в більшості випадків дозволяють прискорити роботу роутера. Погодьтеся: немає нічого складного в тому, щоб поправити нещільно сидячий в гнізді інтернет-кабель, змінити пароль до Wi-Fi мережі, повісити маршрутизатор вище і регулярно перезавантажувати його.

Партнерський матеріал

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава