Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Хіт FM Тільки хіти!
👇 Пишіть ранковому шоу Хеппі Ранок 👇

Метеорний потік Персеїди: коли і як дивитися зорепад

Метеорний потік Персеїди: коли і як дивитися зорепад
10.08.2021
4403
Головний зорепад літа названий за сузір'ям Персея, де розташований його радіант. Цей потік можна спостерігати щороку приблизно з 23 липня до 22 серпня. Період найбільшої активності — з 8 до 14 серпня, а пік припадає на 12-13 серпня.

Земля в цей час проходить через уламки комети Свіфта-Туттля, які створюють величезний шлейф з крихітного пилу. Комета наближається до нас лише один раз на 133 роки, але через її хвіст Земля проходить щороку. Уламки з ядра комети, потрапляючи до атмосфери, спалахують у ній, наче зірки. Першим дослідником, який підрахував інтенсивність «зорепаду» Персеїд, був вчений Едуард Хейс, який 1839 року зафіксував максимальний показник — 160 метеорів за годину. Це найяскравіший зорепад сезону.

Щоб побачити зорепад, не треба спеціального обладнання, але треба обрати місце подалі від освітлений районів. Найкраще милуватися зорепадом за містом. Найбільша швидкість метеоритів спостерігається в години після півночі та до світанку.

Вважається, що якщо під час падіння «зірки» встигнути загадати бажання – воно обов’язково здійсниться. Важливо на цей час позбутися негативних думок та загадувати щось позитивне та важливе особисте для вас.

Щож до зірок шоу-бізнесу, The Weeknd нещодавно опинився в небезпеці в кліпі «Take My Breath»

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Кроітор Артем, 5 років

Допомагаємо разом

Кроітор Артем, 5 років