Українські олімпійці отримають 1 мільйон 265 тисяч доларів за медалі

09.08.2021
3148
У Токіо 8 серпня 2021 року відбулась урочиста церемонія  закриття літніх Олімпійських ігор 2020 року. На церемонії, як і на відкритті, не було глядачів, - лише представники олімпійських комітетів, журналісти та спонсори. Кожна країна делегувала на свято лише одного представника своєї збірної. Від України нею стала веслувальниця Людмила Лузан.

Найкращі фрагменти церемонії закриття дивіться у відео:

Загалом українські спортсмени здобули на цих Іграх 19 медалей: одну золоту, 6 срібних та 12 бронзових. За загальною кількістю медалей Україна посіла 16 місце. Проте у медальному заліку, на який найбільше впливає «золото», наша країна отримала 44 місце.

"За виграні призові місця і медалі на ХХХІІ Олімпійських іграх українські спортсмени цьогоріч отримають від держави грошову винагороду: за олімпійське "золото" – 125 тисяч доларів, за "срібло" – 80 тисяч доларів, за "бронзу" – 55 тисяч доларів", — повідомила прес-служба уряду. Тобто, загальна сума винагороди складає 1 265 000 доларів.

На офіційной сторінці Президента України Володимира Зеленського йдеться: «Гордість України – олімпійська збірна! У Токіо наші спортсмени вибороли 19 нагород.

Успішні виступи представників української збірної залишили слід в історії. Зокрема, Михайло Романчук показав найкращий результат в історії Олімпіади у запливі на 800 м вільним стилем, а тенісистка Еліна Світоліна встановила національний рекорд. Українці вперше здобули медалі в артистичному плаванні, в одиночному турнірі з чоловічої шпаги, у турнірі з тенісу та карате.

Завдяки цим перемогам світ чує і знає про Україну. Попереду в нас ще багато тріумфів. Слава Україні!"

Наступна Олімпіада має пройти у 2024 році в Парижі. Щодо інших цікавих змагань – наближається новий сезон шоу «Танці з зірками»-2021, і деякі учасники вже відомі.

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого