Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Океан Ельзи Voices Are Rising

П’ятниця, 13: що не варто робити в цей день

П’ятниця, 13: що не варто робити в цей день
11.08.2021
3003
Тринадцяте число місяця, яке припадає на п'ятницю, вважається у багатьох культурах нещасливим днем. Наукова назва цього забобона  — параскаведекатріафобія.

Найімовірнішим походженням забобону є загальні поєднання у багатьох культурах прикмет щодо числа 13, або «чортової дюжини», та п'ятниці.

Згідно зі скандинавським міфом, 12 богів зібралися на святкову вечерю у раю Валгаллі, коли з'явився незапрошений 13 бог-бешкетун Локі (з яким нас добре познайомили кінострічки Марвелл). Локі намовив Гальдра, сліпого бога темряви, вбити бога щастя та радості Бальдра. Це стало днем, коли вся земля засумувала.

Згідно з Біблією, на Таємній вечері з Ісусом Христом були 12 апостолів, серед яких зрадник-Іуда, загалом за столом було 13 осіб. А саме в п’ятницю Ісус був розп'ятий. За свідченням деяких дослідників, розп'яття відбулося саме 13 числа місяця нісана.

Є і доведена історична подія: в п'ятницю 13 жовтня 1307 року за наказом французького короля Філіпа IV були заарештовані та піддані тортурам тисячі лицарів-тамплієрів.Поширення параскаведекатріафобії пов'язують з масовою культурою та впливом телебачення, кіно та літератури, які популяризують цей забобон. Так чи інакше, мільйони людей в світі побоюються п’ятниці, 13. Якщо ви один з них - треба це враховувати, щоб не страждати в цей день від зайвого стресу.

Що не варто робити у п’ятницю, 13

Починати важливі та ризиковані справи

Відправлятися в подорож чи змінювати звичайний маршрут

Робити складні хірургічні операції

Давати або брати гроші в борг

Що рекомендується робити

Вдягніть «щасливу сорочку» або покладіть в кишеню амулет

Візьміть додатковий вихідний або попрацюйте дистанційно

Протягом дня робіть паузи в роботі, відволікайтесь та відпочивайте

Сприймайте ці поради з гумором, а також почитайте про інші поширені забобони.

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Кроітор Артем, 5 років

Допомагаємо разом

Кроітор Артем, 5 років