Глобальний збій в соцмережах та інтернет-залежність

Глобальний збій в соцмережах та інтернет-залежність
05.10.2021
3478
4 жовтня був зафіксований найбільший в історії користування інтернетом збій в роботі популярних соцмереж Facebook та Instagram, а також месенджера WhatsApp. Про це протягом 6 годин повідомляли користувачі з усього світу. Через це навантаження на деякі інші популярні сайти значно виросло, що також призвело до проблем.

Представники мережі Facebook, якій належать також Instagram та WhatsApp, не назвали причин збою, але це обійшлось компанії в 6 мільярдів доларів через падіння акцій. У Facebook зараз понад 2 мільярда користувачів, в Instagram понад 1 мільярда. І звісно, деякі з них вчора виявили в себе інтернет-залежність.

Що таке інтернет-залежність

«Інтернет-залежність  — психічний розлад, нав'язливе бажання вийти в Інтернет і хвороблива нездатність вчасно відключитися від нього. Це явище може спричинити стан, у якому людина фокусуватиметься на віртуальному, а не реальному світі. Людина в такому стані може ігнорувати потребу в їжі, туалеті, сні, живому спілкуванні, фізичній активності тощо». (Вікіпедія)

Залежність від соціальних мереж не вважають окремою хворобою, тож вона є одним з проявів інтернет-залежності. Подумайте, чи є у вас такі симптоми:

Перше, що ви робите зранку після прокидання та останнє ввечері перед сном – заходите в соцмережу

Кілька разів на добу ви гортаєте стрічку і боїтесь пропустити щось важливе, через що відчуваєте необхідність витрачати все більше часу на знаходження в мережі

Ви хвилюєтесь, якщо хтось із друзів давно не робив нових постів, і думаєте, що в їхньому житті сталось щось погане

Віддаєте перевагу спілкуванню в соціальних мережах замість живого спілкування, наприклад, пишете «в особисті» тим, кому можете зателефонувати

Ви глибоко переживаєте події в соціальних мережах; можете витратити багато часу на роздуми про те, хто поставив вам лайки, а хто ні - і чому

Відчуваєте проблеми в сімейному і професійному житті, ваші офлайн-відносини руйнуються через ваші активності в соцмережах

Брешете оточуючим про те, скільки часу ви проводите в соцмережах

Якщо у вас є хоча б половина з цих симптомів протягом півроку – у вас є ознаки залежності.



Як позбутися інтернет-залежності

Виділіть час на відвідування соцмереж та серфінга інтернетом та контролюйте його за допомогою свого смартфона.
 
Напишіть перелік справ, які ви можете робити в оффлайні - наприклад, читати книжки, гуляти, займатися домашніми справами, - і у вільний час робіть щось із переліку.
 
Знайдіть хобі – це може бути спорт, танці, малювання, кулінарія, фотографія або щось інше, на що раніше не вистачало часу.
 
Виділіть дні «інтернет-детоксу». Простіше за все у вихідні виїхати за місто, а гаджети залишити вдома. До речі, в цьому жовтні 11 вихідних.
 
Подумайте, від чого ви занурюєтеся в онлайн-світ. Можливо, вам час завітати до психолога та скористатися професійною допомогою.

І ще трохи про життя оффлай - читайте 5 важливих причин вийти на прогулянку.

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Татач Марія, 10 років

Допомагаємо разом

Татач Марія, 10 років