Від початку вересня Україна перейшла на новий церковний календар і дати деяких звичних свят для нас змінилися. Зокрема, цього року День Віри, Надії, Любові та Софії відзначатимуть у неділю 17 вересня (замість 30 вересня).
Це свято також називають Вселенськими жіночими іменинами, адже у власниць одразу чотирьох жіночих імен - День ангела. Ці імена були і є популярними, тож кожен мав, кого привітати. А згодом в цей день було заведено вітати усіх жінок та дівчат.
Історія свята
За легендою Софія жила у ІІ столітті в Римі та була добропорядною християнкою. Жінка навчала християнських цінностей трьох доньок - Віру, Надію та Любов. Жодна з них не відмовилася від своєї, забороненої на той час, релігії, навіть під тортурами. Після загибелі доньок та матері їх стали вважати великомученицями, а у цей день - вшановувати їхню пам'ять. Ці великомучениці вважаються покровительками дівчат та жінок з такими ж іменами, а ще усіх доньок та матерів.
Як відзначати День Віри, Надії, Любові та Софії
Цього дня можна відвідувати церкву, просити про сімейне благополуччя, про дітей, а ще - про перемогу добра, віри, надії та любові над злом.
Добре також проводити час у сімейному колі, але не варто влаштовувати пишні застілля. За можливості скажіть добрі слова мамам та/або донькам.
Що не можна робити
Займатися хатніми справами: готувати, прибирати, прати
Влаштовувати весілля чи вінчання
Збирати багато гостей, влаштовувати вечірки
Сваритися з близькими.
Але точно можна переглянути фільм про жіночу силу "Я, Ніна", або принаймні кліп на саундтрек до нього -
"Сьомий день" гурту Друга Ріка.