Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Хіт FM Тільки хіти!

Як кинути курити: міфи та дієві методи

Як кинути курити: міфи та дієві методи
31.05.2021
23283
31 травня - Всесвітній день без тютюну (або День боротьби з тютюнопалінням). Всі знають про шкоду паління для самих курців та оточуючих. В багатьох країнах введені заборона на рекламу тютюнових виробів та паління в громадських місцях. Але багато курців не можуть позбутися цієї шкідливої звички, хоча кажуть, що хочуть кинути. Що може допомогти?
 
Бажання жити довше
 
За підрахунками ВОЗ, якщо кинути курити у віці 30 років, то очікувана тривалість життя зростає на 10 років; якщо у 40 років - то на 9; відмова від куріння у віці 50 років додає 6 років життя. Погодьтесь, це багато, особливо якщо у вас є діти чи ви мрієте про онуків. 
 
Якщо ж ви тільки маєте намір завести дітей – кидайте палити заздалегідь. Хоча очищення легенів починається вже за 12 годин після останньої сигарети, на повне відновлення треба від 9 до 12 місяців. 
 
Намір зекономити гроші
 
Якщо щодня викурювати пачку сигарет за 50 грн., то за рік витрачається близько 18 тис. грн. Це вартість крутого смартфону або закордонної відпустки на двох. А якщо помножити на кількість років, впродовж яких ви курите… авжеж, це мала бути автівка!
 
До речі, штраф за куріння в не передбаченому для цього місці в Україні становить від 51 до 340 грн. - теж не зайві гроші.
 
Замісна терапія
 
В аптеках є великий вибір засобів, що містять нікотин і покликані замінити тютюнові вироби на час відвикання: нікотинові пластирі, жувальна гумка, спреї та інгалятори. Оберіть те, що зручно використовувати саме вам. 
 
Також є ліки, які не містять нікотину, але впливають на бажання курити. Щодо них - краще, звісно, проконсультуватися з лікарем, або хоча б уважно прочитати інструкцію перед вживанням. 
 
Психотерапія та кодування  
 
Зустріч із психологом особливо ефективна для тих, у кого залежність має психологічні або соціальні причини. Кодування від куріння – потужніший засіб для тих, чия залежність переважно фізична. Якщо ви не готові звернутися до лікаря – пошукайте сайти та книги відповідної тематики (наприклад, бестселер Аллена Карра «Легкий спосіб кинути курити» допомагає людям вже 30 років).


 
Те, що насправді НЕ допомагає
 
Кальян. Люди, які вживають кальян протягом півгодини чи години, отримують у десятки разів більше токсичних і канцерогенних речовин, ніж під час куріння сигарет. До того ж, носити кальян з собою незручно. 
 
Електронні сигарети. Дослідження показують, що курці, які намагаються кинути паління за допомогою е-сигарет, мають менші шанси на успіх у порівнянні з тими, хто ці пристрої не використовує. 
 
Технології системи нагрівання тютюну. Це тютюнові вироби у вигляді стіків, які використовують у пристрої, що нагріває тютюн до певної температури. Поки у ВОЗ немає доказової інформації щодо їхнього впливу на здоров'я. Проте, оскільки в складі є тютюн, вони також викликають залежність. 


 
Поради, що дійсно працюють
 
Оцініть, чи дійсно ви готови відмовитись від звички. Для цього можна пройти онлайн-тест.

Складіть план відмови від куріння. Вирішіть, ви зробите це відразу або поступово. Запишіть дати та етапи – наприклад, щодня зменшувати кількість сигарет або відстрочити час для першої. 
 
Також заплануйте, що ви купите на збережені гроші. І обов’язково придбайте це як нагороду собі!
 
Не купуйте сигарети блоками, також не купуйте нову пачку, поки поточна не закінчилась. Не носіть тютюнові вироби з собою, заховайте запальнички та попільнички.
 
Щоразу, коли виникне сильне бажання закурити «поза планом» - випивайте склянку води, з’їдайте яблуко або жуйте гумку. 
 
Частіше відвідуйте концерти, вистави, виставки – місця, в яких заборонено курити, але можна отримувати позитивні емоції.  
 
Займіться, нарешті, спортом або танцями – тим, що потребує фізичних навантажень та часу. 
 
Поспілкуйтеся з рідними або друзями, які вже кинули палити, дізнайтесь, які переваги вони отримали, та попросіть про підтримку. 
 
Напишіть про своє рішення в соцмережах, почніть вести блог або навіть оголосіть челендж серед друзів, щоб допомогти кинути курити ще комусь. 
 
У вас обов’язково все вийде!
 
Картинка: http://stopsmoking.org.ua/ 
 
А якщо ви також прагнете правильно харчуватись та отримувати всі необхідні вітаміни - дізнавайтеся про корисні страви проти авітамінозу.
 

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Пахолівецька Соломія, 5 років

Допомагаємо разом

Пахолівецька Соломія, 5 років
Житомирська обл., м. Бердичів
Діагноз: нейробластома з ураженням лімфовузлів заочеревинного простору