Музика супроводжує нас завжди та всюди. Її можна почути в торгових центрах, супермаркетах, ресторанах чи на вулиці. Іноді хочеться сховатися від усього світу і послухати улюблені пісні наодинці. Щоб не ділитися цінними музикальними знахідками з оточенням, варто придбати
навушники до телефона. Як не потрапити в халепу, самостійно вибираючи їх, розповідаємо у цій статті.
Вибір виробника
Для прослуховування музики підходять різні гаджети, але найчастіше меломани використовують смартфони. Ідеальна сумісність навушників і мобільного телефона гарантована, якщо їх випустив один і той самий бренд:
- власникові мобільного телефона від корейського гіганта електроніки Samsung доцільно купити фірмові Galaxy Buds або Galaxy Buds Pro;
- прихильник «яблучної» техніки високо оцінить можливості компактних AirPods або великих AirPods Max;
- користувачу, який любить смартфони Huawei, підійдуть якісні та функціональні FreeBuds Pro.
Якщо ж виробник смартфона не спеціалізується на виготовленні навушників, доцільно обрати модель від одного з лідерів ринку аудіотехніки. Серед них: JBL, Sony, Sennheiser.
Конструкція навушників
Найзручніший варіант для повсякденної експлуатації — компактні внутрішньоканальні навушники. Їх можна під'єднати майже до будь-якого пристрою і використовувати на ходу.
Невеликі розміри та мінімальна вага — характеристики, які роблять вставні навушники оптимальним рішенням для застосування під час занять у спортзалі, ранкових пробіжок, прогулянок.
Спосіб підключення
Робота дротових навушників надійніша. Вони не можуть раптово від’єднатися від смартфона через неакуратний рух або проблеми зі зв’язком. Щоправда, користувача дещо обтяжує наявність проводу. Він заважає активно рухатися і не дозволяє відходити від телефона на відстань, більшу ніж 1-2 метри.
Перевага бездротових «вух» — ергономічність. Вони не «прив’язують» до джерела звуку.
- Для тих, хто не боїться проґавити один навушник з пари, створено TWS-моделі без дротів.
- Для користувачів, які все-таки побоюються втрати, існують Bluetooth-навушники, з’єднані один з одним за допомогою наголів’я або короткого проводу.
Наявність мікрофона
Якщо раніше навушники використовували виключно для прослуховування музики, зараз спектр їхніх можливостей суттєво розширився. Сучасні моделі підходять для запису голосових повідомлень, телефонних розмов, прослуховування аудіомеседжів, спілкування у командних чатах під час проходження ігор.
Щоправда, для виконання всіх цих функцій навушникам потрібен якісний і чутливий мікрофон.
Діапазон частот
Вчені з’ясували, що слух людини розпізнає звукові коливання у діапазоні від 20 Гц до 20 кГц. Саме такого робочого діапазону частот вистачає для комфортного прослуховування музичних треків.
Переплачувати за розширений звуковий спектр зовсім не обов’язково. Без спеціального оснащення рядовий користувач навряд чи зможе відчути колосальну різницю звучання.
Також не потрібно гнатися за рекордним запасом гучності. Цілком достатньо максимуму в 100-110 Дб. При цьому слід пам’ятати: щоб не нашкодити вухам, варто слухати музику на рівні 80-90 Дб.