29 хітів Незалежності

29 хітів Незалежності
21.08.2020
16785
Спеціально до Дня Незалежності України!
Згадуємо найбільші українські хіти: від 1991 року і до сьогодні. Слухайте проект 29 хітів Незалежності на Хіт FM.
 
1991 рік
Брати Гадюкіни — Ми — хлопці з Бандерштадту
 
Ця пісня моментально стала хітом, а на заході нашої країни вона перетворилася на народну. Багато хто й досі Львів називає Бандерштадтом. І чи не дивно, цей хіт вийшов саме 1991 року. Тоді, коли стара система впала, і на її руїнах  у нас з’явився шанс самостійно будувати своє майбутнє. Не дивно, що вся Україна підхопила пісню про львівських хуліганів, яка оспівує свободу та анархію.
 
 
1992 рік
Павло Зібров — Марина
 
Марина, Марина, любов моя єдина... Ці рядки 1992 року наспівувала вся Україна. А вони призначалися дружині Павла Зіброва – Марині – це про неї він співає у своєму супер-хіті. Марина навіть знялася у грайливому відео-кліпі – у ролі самої себе. Павло Зібров у всіх інтерв’ю каже, що зустріч із цією жінкою перевернула все його життя. Не дарма цей хіт припав до душі такій кількості українських жінок.
 
 
 
1993 рік
Віка Врадій — То моє море
 
Яка б пісня могла захопити українців, що наново осмислювали себе на початку 90-х? У кліпі «То моє море» Віка Врадій, як справжня неформалка, гуляє вулицями Америки, блукає серед хмарочосів та сміється в обличчя пам’ятнику Леніна. В ті часи ми всі були трохи бунтарі та мріяли хоча б одним оком глянути, як вони там живуть у омріяній Америці...
 
 
1994 рік
Віктор Павлік — Ти подобаєшся мені
 
Це була, напевне, перша поп-балада нової України. Під неї зізнавалися у коханні, робили пропозиції, танцювали мєдлякі, та страждали від нерозділеної любові. А Віктор Павлік став однією з провідних естрадних зірок України 90-х.
 
 
1995 рік
Плач Єремії — Вона
 
Одна із найпопулярніших пісень в історії сучасної української музики. Кость Москалець написав цей безперечний хіт ще у 1989 році. Натхненням для написання пісні стала учениця львівської музичної школи: Аліна Бжезінська-Лазоркіна. Дівчина вчилася в класі арфи, і зараз живе в Шотландії і працює арфісткою. Дякуємо Аліні і гурту Плач Єремії за те, що вже 22 роки насолоджуємось чудовим хітом Вона.
 
 
 
1996 рік
Ірина Білик — Так просто
 
Ця життєрадісна пісня в 1996 році звучала в Україні звідусіль на фестивалі Таврійскі Ігри Ірина Білик зі своїм хітом отримала дві Золоті Жар-Птиці: у номінаціях «Виконавиця року» та «Пісня року». Не дарма у тому ж 1996 Ірині було присуджено звання Народної Артистки України. Така сила справжніх хітів.
 
 
1997 рік
Гурт ВВ — Весна
 
Цей суперхіт Олег Скрипка написав, коли жив у Парижі. Весна – це пісня його ностальгії за Україною. З Весною гурт ВВ повернувся до України і перевернув світ молодого українського шоу-бізнесу.
 
 
1998 рік
Океан Ельзи — Там де нас нема
 
Святослав Вакарчук написав цю пісню весною 1997 року, на кораблі в Києві, де був сніг і холод, а у Львові в цей час погода була гарна. Так і вийшло, що «там де нас нема, там не падає зима»... За цю пісню у 1999 році гурт отримав нагороду Золота Жар-Птиця на фестивалі Таврійські Ігри.
 
 
1999 рік
Наталія Могилевська — Місяць
 
Цей хіт було визнано найкращою піснею року в Україні, а сама Наталія Могилевська – найкращою співачкою. Кліп на пісню місяць був одним з перших в Україні, де інтенсивно використовувалася комп’ютерна графіка.
 
 
 2000 рік
ВІА Гра — Попытка №5
 
Це був початок цілої епохи. На горизонті української популярної музики з’явилася ВІА Гра. Тоді вся Україна просто співала «А я простила его, опять-опять-опять». І ніхто не здогадувався, що попереду в цього гурту безліч змін складу, купа скандалів, статус українських секс-бомб та шалена, нереальна популярність. Зараз ми сприймаємо ВІА Гру як невід’ємну частину нашої поп-культури. Але о 2000 це було щось свіже, епатажне та... хітове.
 
 
 
2001 рік
ТНМК — Восени
 
Цю пісню відмовилися брати до ефірів всі радіостанції України. Сумно, перенасичено, неформатно. Але все змінилося після того, як вийшов кліп. Його задумали як арт-провокацію і не робили на нього ставки. Режисер Ярослав Пілунський знімав відео на фотоапарат. На все про все витратили усього 800 доларів. Це для зйомок кліпу є мізерною сумою. І хто б міг подумати, що саме відео зробить із пісні Восени справжній хіт, а саме відео стане класикою кліпмейкерства.
 
 
2002 рік
Океан Ельзи — Холодно
 
На момент виходу цього хіта Океан Ельзи вже стали символом сучасного українського року та здобули статус суперзіркового гурту. Вже були і сольний концерт у Палаці Спорту, і відзнака Таврійських Ігор, і контракт з Пепсі. На момент написання хіта Холодно в групі вже розпочалися творчі суперечки. Кожен з учасників відчував себе зіркою. Робота над піснею тривала цілих 8 місяців. Святослав Вакрачук називає це «детективною історією». Але ж який вийшов результат!
 
 
2003 рік
Софія Ротару — Одна калина
 
Ця пісня стала настільки популярною в Україні, що багато хто почав вважати її народною. У 2003-му вона грала абсолютно всюди. Насправді ж «Одну калину» написав композитор Руслан Квінта на особисте прохання Софії Ротару. Легендарна співачка попросила його створити такий хіт, щоб співала вся Україна. Що ж, Руслану це дійсно вдалося.
 
 
2004 рік
Руслана — Дикі танці
 
Ця пісня стала не тільки українським хітом – а й хітом у всій Європі. Вона принесла Україні першу перемогу на Євробаченні. А найкращим подарунком кожному європейцеві у той рік був диск Руслани Wild Dances.
 
 
 2005 рік
СКАЙ — Тебе це може вбити
 
В 2005 році ця вже майже народна пісня вперше прозвучала в ефірі каналу М1 у передачі «Свіжа кров». Вона настільки зайшла українцям, що одразу здобула ротації на 25 радіостанціях нашої країни. Кліп на неї майже рік тримався на перших сходинках хіт-парадів. Пісня показує, як сильно можуть кохати українські чоловіки. І добре, що окрім цього, українські чоловіки ще можуть писати безсмертні хіти про кохання...
 
 
2006 рік
Гурт ТІК — Олені
Цей всеукраїнсько обожнюваний хіт було записано сумісно із гуртом Ляпис Трубецкой. Пісня про неголених оленів так прийшлася до вподоби країні, що й досі її можна почути десь в маршрутці або на радіо, як зараз.
 
 
2007 рік
Бумбокс — Вахтерам
 
Пісня, що відображає реалії середньостатистичного українського міста майже одразу стала хітом. Хрущовка, білі шпалери і кохання. У 2012 році хіт Вахтерам було висунуто у номінації найкраща пісня останніх 20 років на премії YUNA.
 
 
2008 рік 
Бумбокс — Поліна
 
Коли фраза з пісні стає крилатим виразом – це найкращій доказ народної любові. Хто з нас хоча б раз не казав: Поліна, я на колінах. Всім Полінам України присвячується...
 
2009 рік
Потап и Настя — Не люби мне мозги
 
Це рік став проривним для зіркового дуету. Хіти На районе та Не люби мне мозги грали у всіх маршрутках та таксі, на всіх радіостанціях та мобільних телефонах. А Україна отримала свого нового хітмейкера – Потапа.  
 
 
2010
Lama — Тримай
Коли у середині двотисячних музичний проект Лама випустив першу пісню, жодна з радіостанцій не наважувалася ставити її в ротацію. Ця музика звучала дивно, ні на що не схоже і складно було визначити її жанр.  У 2010-му році гурт Lama був вже добре відомий всій Україні та встиг випустити цілу низку хітів №1. Тримай – один з них.
 
 
2011 рік
Потап и Настя — Чумачечая весна
 
Цей супер хіт Потап написав усього за 7 хвилин. Потап вважає, що секрет не у затраченому часі – а у силі натхнення. Бо кожна пісня – це дар небес. Що ж, кожна пісня від Потапа, це, щонайменше – хіт.
 
 
2012 рік
LOBODA — 40 градусов
 
Мало хто знає, що саме ця пісня дала старт кар’єрі Монатіка. Тоді Дмитро був нікому не відомим музикантом з Луцька. Він відправив демо-запис «40 градусов» Світлані Лободі і сталося диво. Лобода не тільки послухала демо... Вона була так вражена глибиною пісні, що одразу купила її у Монатіка за 500 доларів. Ця співпраця відкрила Дмитру шлях у великий шоу-бізнес. А у Лободи розпочався новий виток кар’єри.
 
 
2013 рік
The Hardkiss — Make-Up
Солістка гурту Юля Саніна говорить, що їх музика – це поєднання непоєднуваного. Пісня Make-Up у рік свого виходу отримала дві нагороди на премії YUNA. Відкриття року та Кращий кліп року.
 
 
2014 рік 
ONUKA — Misto
Ми тільки пережили Революцію Гідності. Майдан ще досі був чорний від сажі, а в самому серці столиці стояли руїни Будинку Профспілок. І саме у цей рік Онука випустила пісню- зізнання в коханні Києву. Сучасному, різному, неоднозначному, бурхливому, живому, багатостраждальному та непереможному. Це моє місто... Це наша столиця...
 
 
2015 рік
Время и Стекло — Имя 505
 
Цей хіт народився в конфлікті Потапа із Дорофеєвою та Позитивом. Продюсер та учасники гурту Время и Стекло все не могли дойти консенсусу, як побудувати пісню, яка має бути стилістика. Їм довелося взяти паузу, щоб заспокоїтись. І наступного дня вони все ж створили хіт! Усього за годину.
 
 
2016 рік 
Jamala — 1944
З цією неформатною піснею Jamala підкорила Європу і наші серця. Мабуть тому, що 1944 відображає не тільки трагічну долю кримсько-татарського народу, а й не просту долю України як держави. 
 
 
2017 рік
MONATIK — Кружит
 
2017 можна сміливо назвати роком хіта Кружит. Запальні танці, кипуча енергія та яскравий відео-кліп – цей поп-коктейль підкорив всю Україну, і ми разом з MONATIK кружили та забували про свої турботи. А ще цей хіт відкривав конкурс Євробачення у Києві. Спеціально для церемонії МONATIK виконав пісню англійською.
 
 
 2018 рік
KAZKA — Плакала
 
Цей хіт є абсолютним рекордсменом сучасної української музики. Це перша українська пісня, кліп до якої набрав більше 300 мільйонів переглядів на YouTube. Також це перша україномовна пісня, яка очолила чарт українського YouTube. Також пісня стала №1 в українському iTunes та увійшла до лідерів за прослуховуваннями у Білорусі, Молдові, Вірменії, Болгарії, Грузії, Казахстані, Латвії. І на додачу, Плакала потрапила до 10 найкращих хітів міжнародної музичної платформи Shazam. 
 
 
2019 рік 
Jerry Heil — Охрана отмєна
 
Ця пісня стала хітом майже одразу. Jerry виклала невеличкий фрагмент пісні в Instagram, і вже за кілька годин, він, наче вірус, розповсюдився по українському Інтернету. А вже за 2 тижні фраза: «Охрана отмєна, він вночі назвав мене Лєна» звучав просто скрізь. Що цікаво, сама Jerry зовсім не вірила, що у цього витвору є якийсь потенціал. Пісня їй здавалася дивакуватою. Сумніватися вона припинила, коли за перші 5 хвилин в Інтернеті пісня отримала 10 тисяч переглядів.
 
 
2020 рік
Go-A — Соловей
 
Ця пісня зробила відомим на всю Європу нікому невідомий український гурт. Їхня перемога у Нацвідборі на Євробачення була сюрпризом для багатьох. Але найбільшим сюрпризом це було для самих учасників Go-A. Європейські фанати Євробачення були теж у захваті від української етніки у талановитій обробці гурту. «Соловей» завоював десятки тисяч прихильників по всій Європі. І хтозна, може ця пісня принесла б нам нову перемогу на Євробаченні, якби конкурс не скасували через коронавірус.
 
 

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава