Космічний туризм: квитки від 200 тисяч доларів

Космічний туризм: квитки від 200 тисяч доларів
20.07.2021
2936
Першим космічним туристом в 2001 році став американський мільйонер Денніс Тіто. 60-річний чоловік заплатив за тиждень на Міжнародній космічній станції 20 млн дол.

Після Тіто на МКС літали ще шість туристів, серед яких була одна жінка. Останнім у 2009 році став засновник компанії Cirque du Soleil Гі Лаліберте. Він заплатив за квиток 35 млн дол.

Зараз є три приватні компанії, які пропонують космічний туризм: Blue Origin засновника Amazon Джефа Безоса, SpaceX колишнього акціонера PayPal і засновника Tesla Ілона Маска та Virgin Galactic Річарда Бренсона.11 липня 2021 року саме 71-річий Річард Бренсон долетів до межі космосу на ракетному літаку VSS Unity. Разом з ним був екіпаж з п’ятьох людей. «Колись я був дитиною, яка мріяла, дивлячись на зірки. Зараз я дорослий на космічному кораблі з безліччю інших чудових дорослих, які дивляться на нашу прекрасну, прекрасну Землю. Наступне покоління мрійників, якщо ми можемо зробити таке, лише уявіть, що можете зробити ви", - написав Бренсон в Твіттері. Ось як пройшов політ:Компанія Virgin Galactic сподівається, що масові суборбітальні космічні польоти почнуться вже з 2022 року. Компанія вже кілька років продає квитки на такі польоти по 250 тис дол. Кількість охочих перевищує 600 осіб, завдаток у розмірі 10 тис дол вніс навіть Ілон Маск. Українці в списку теж є: міський голова Дніпра Борис Філатов заявив, що купив квиток у 2009 році за 200 тис дол.

Сьогодні, 20 липня, 57-річний Джефф Безос також вирушає у політ. Він планує пролетіти вище так званої лінії Кармана – 100 км над рівнем моря, які є умовною межею між атмосферою Землі та космосом. Разом з Безосом в безпілотному апараті New Shepard - його брат, 82-річна астронавтка та 18-річний хлопець, квиток якого коштував на аукціоні майже 28 млн доларів. Однак кажуть, у майбутньому квиток на політ у New Shepard коштуватиме лише 200-250 тис дол.

Поміж тим, 51-річний Ілон Маск продовжує розробляти багаторазовий космічний корабель SpaceX Starship, який буде здійснювати через космічний простір надшвидкі комерційні рейси між віддаленими діловими столицями світу, туристичні польоти на Місяць, а також колонізаційні польоти на Марс. Його презентація мала великий успіх:До речі, пригадаймо також яскравий космічний кліп гурту Coldplay - "Higher Power".

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава