Зараз в ефірі
Хеппі Ранок до 10:05
Зараз в ефірі
Pink Try

Як вибрати якісні навушники

Як вибрати якісні навушники
02.11.2021
2143
Цей звичний для нас аксесуар ще нещодавно був пристроєм для професіоналів: пілотів, музикантів, звукорежисерів і, звісно, працівників галузі зв’язку. 

Є легенда, що вперше щось на кшталт навушників змайструвала жінка. Телефоністка Белла Джилліленд в 1881 році закріпила мікрофон з динаміком на голові; конструкція важила 3 кг і виглядала дивно. В 1899 році динаміків стало два, і винахід отримав назву «головні телефони» («headphones»). Нарешті Натаніель Болдуїн в 1910 з'єднав чашки навушників з дугою на голові. Кажуть, винахідник власноруч зробив це на кухні з підсобних матеріалів.

За 100 років принцип роботи навушників практично не змінився. Сьогодні цей аксесуар існує в різних розмірах, конструкціях та дизайні. Як же вибрати найкращі навушники?

Дротові або бездротові

Дротові навушники поки що більш універсальні: в будь-якій техніці, що відтворює аудіо, є відповідний вхід. Ще один плюс – безперервний якісний звук, тому, наприклад, радіоведучі та звукорежисери Хіт FM в роботі використовують дротові моделі, а працівники техвідділу за потреби легко їх ремонтують. Але дріт, звісно, обмежує пересування.

Технологія передачі звуку в бездротових навушниках tws («true wireless») – радіо-зв'язок або Bluetooth – забезпечує повну свободу рухів. Можна займатися спортом чи просто пересуватися на значні відстані від джерела звуку. До того ж, tws працюють незалежно від пристрою – можна перемикатись, наприклад, зі смартфону на комп’ютер без зайвих зусиль. Але є й мінуси: бездротові навушники потребують підзарядки та обережного поводження, легко губляться, коштують дорожче.



Повнорозмірні або міні


Повнорозмірними називають навушники з чашками та дугою, міні поділяються на вакуумні та більш бюджетні «затички».

Тут важливіші не технічні характеристики, а скоріш особистий комфорт та естетика. Адже якісні дорогі навушники мають гарну шумоізоляцію незалежно від форми. Повнорозмірні тримаються на голові міцніше, і є люди, яким неприємно відчувати щось безпосередньо в ухах. Але зараз асортимент амбушурів (еластичних накладок на динамік) настільки великий, що підібрати зручну саме для вас форму нескладно.

Для смартфона або іншої аудіотехніки

Якщо ви вибираєте навушники, наприклад, для домашнього кінотеатру, щоб переглядати блокбастери, не заважаючи домашнім – пошукайте спочатку в фірмовому інтернет-магазині виробника аудіо-системи. А вже потім переглядайте пропозиції конкурентів, звертаючи увагу на технічні характеристики, дизайн та бюджет.

Якщо ж вам потрібен аксесуар до смартфону – все ще простіше. Шукайте «рідні» аксесуари та порівнювайте між собою. Наприклад, компанія Apple, яка першою придумала не лише смартфон з сенсорним екраном, але й перші бездротові навушники для нього, пропонує своїм користувачам лише три варіанти: «затички» Airpods, вакуумні навушники Airpods Pro та повнорозмірні Airpods Max.



Нещодавно була презентована версія AirProds 3, яка незначно відрізняється від попередників. Серед нових переваг – збільшення часу автономної роботи до 6 годин, захист від вологи та Spatial Audio – просторове аудіо, яке, як стверджує виробник, охоплює слухача з усіх боків. Серед мінусів – в навушниках третього покоління немає системи активного шумозаглушення, яка є в Airpods Pro; і як всі новинки – вона коштує недешево. Але на справжніх фанатів вже чекають AirPods на mrfix.ua.

Тож, обирайте навушники за своїм смаком та слухайте Хіт FM із задоволенням!

Партнерський матеріал

Лайфстайл Хіт FM: ще більше цікавого

👍 Приєднуйтесь до Хіт FM!

📱 Слухайте зі смартфона

Ліки для Ярослава

Допомагаємо разом

Ліки для Ярослава